Nieuws & Agenda

Vrijwilligers voor Oekraïners gezocht

In de komende tijd zijn er veel vrijwilligers nodig voor praktische ondersteuning. Maar ook om Oekraïners wegwijs te maken in onze gemeente en voor het sociale contact. Er zijn ook ook mensen nodig die als tolk kunnen optreden.

Aanmelden als vrijwilliger

Deze instanties inventariseren wat op dat moment nodig is en koppelen vraag en aanbod aan elkaar.

Eerste opvanglocatie
De gemeente heeft inmiddels zelf een eerste locatie gereed voor Oekraïense vluchtelingen. Het is een woning aan de Irisstraat in Losser. De direct omwonenden zijn hierover geïnformeerd. Waarnemend burgemeester Kok: “We kunnen hier maximaal acht personen opvangen. Wie er komen en wanneer, is nog niet bekend. De mensen uit Oekraïne zullen hier gewoon wonen, werken, naar school gaan. We hopen van harte dat ze hier hun leven weer kunnen opbouwen. Voor hoe lang dan ook. We weten zeker dat de inwoners van de gemeente Losser bereid zijn hen hierbij te helpen.” Naast de woning aan de Irisstraat kijkt de gemeente welke andere locaties in aanmerking kunnen komen.

Vragen?

Er zijn nog veel vragen over de opvang van Oekraïners. Er is niet alleen huisvesting nodig, maar ook medische zorg, werk, inkomen of onderwijs. Landelijk, regionaal en in de gemeenten wordt hard gewerkt aan dergelijke vraagstukken. Op de site van de gemeente Losser is een informatiepagina Oekraïne aangemaakt. Deze pagina wordt steeds bijgewerkt. Kunt u het antwoord niet vinden op de website, mail dan uw vraag naar: lvo@losser.nl (Losser voor Oekraïne). Er wordt geprobeerd zo snel mogelijk antwoord te geven op vragen die binnenkomen.

In de komende tijd zijn er veel vrijwilligers nodig voor praktische ondersteuning. Maar ook om Oekraïners wegwijs te maken in onze gemeente en voor het sociale contact. Er zijn ook ook mensen nodig die als tolk kunnen optreden.

Aanmelden als vrijwilliger

Deze instanties inventariseren wat op dat moment nodig is en koppelen vraag en aanbod aan elkaar.

Eerste opvanglocatie
De gemeente heeft inmiddels zelf een eerste locatie gereed voor Oekraïense vluchtelingen. Het is een woning aan de Irisstraat in Losser. De direct omwonenden zijn hierover geïnformeerd. Waarnemend burgemeester Kok: “We kunnen hier maximaal acht personen opvangen. Wie er komen en wanneer, is nog niet bekend. De mensen uit Oekraïne zullen hier gewoon wonen, werken, naar school gaan. We hopen van harte dat ze hier hun leven weer kunnen opbouwen. Voor hoe lang dan ook. We weten zeker dat de inwoners van de gemeente Losser bereid zijn hen hierbij te helpen.” Naast de woning aan de Irisstraat kijkt de gemeente welke andere locaties in aanmerking kunnen komen.

Vragen?

Er zijn nog veel vragen over de opvang van Oekraïners. Er is niet alleen huisvesting nodig, maar ook medische zorg, werk, inkomen of onderwijs. Landelijk, regionaal en in de gemeenten wordt hard gewerkt aan dergelijke vraagstukken. Op de site van de gemeente Losser is een informatiepagina Oekraïne aangemaakt. Deze pagina wordt steeds bijgewerkt. Kunt u het antwoord niet vinden op de website, mail dan uw vraag naar: lvo@losser.nl (Losser voor Oekraïne). Er wordt geprobeerd zo snel mogelijk antwoord te geven op vragen die binnenkomen.

afbeelding van Nieuwsredactie Hallo Losser

Door: Nieuwsredactie Hallo Losser