Nieuws & Agenda

Officiële installatie kinderburgemeester en kindergemeenteraad Losser

Woensdagmiddag vond er een bijzonder feestelijke gebeurtenis in het gemeentehuis plaats. Gijs Evers van de Meester Snelschool is geïnstalleerd als de eerste kinderburgemeester van de gemeente Losser. Burgemeester Cia Kroon maakte Gijs Evers officieel de eerste kinderburgemeester door hem het speciale kinder-ambtsketen om te doen. Deze ambtsketen is gemaakt door de Losserse kunstenares Kristel Bosch. Daarnaast kregen alle kindergemeenteraadsleden van de burgemeester het officiële Losser-speldje. Hiermee zijn ook zij officieel tot kindergemeenteraadsleden benoemd.

Verkiezingen

Na een spannende verkiezing is Gijs Evers begin oktober benoemd tot allereerste kinderburgemeester van onze gemeente. In september waren op de basisscholen in onze gemeente de verkiezingen voor de kindergemeenteraad. Uit groep 7 van elke school werd één iemand gekozen om de rest in de raad te vertegenwoordigen.

Vervolg

Na vandaag gaat de kindergemeenteraad aan de slag met wensen en ideeën die de basisscholen hebben ingediend. Tijdens de kindergemeenteraadsvergaderingen werken de kinderen de ideeën uit. Die worden vervolgens met het college en de gemeenteraad verder verkend en uitgewerkt.

Onze kindergemeenteraad

De eerste kindergemeenteraad van de gemeente Losser bestaat uit:

Gijs Evers (kinderburgemeester) van de Meester Snelschool, Losser
Isis de Leeuw van De Imenhof, Losser
Jade Hafkamp van De Verrekijker, Losser
Hugo Jansink van De Wegwijzer, Losser
Ilja Luttikhuis van Veldzijde, Losser
Eren Tan van Het Kompas, Overdinkel
Luca Horn van De Saller, Losser
Anne Oude Egbrink van de St. Plechelmusschool, De Lutte
Bentley Waage van Pax Christi, Overdinkel
Julian Kuipers van de Martinusschool, Losser
Tijn Smellink van de Mariaschool, Beuningen

 

Woensdagmiddag vond er een bijzonder feestelijke gebeurtenis in het gemeentehuis plaats. Gijs Evers van de Meester Snelschool is geïnstalleerd als de eerste kinderburgemeester van de gemeente Losser. Burgemeester Cia Kroon maakte Gijs Evers officieel de eerste kinderburgemeester door hem het speciale kinder-ambtsketen om te doen. Deze ambtsketen is gemaakt door de Losserse kunstenares Kristel Bosch. Daarnaast kregen alle kindergemeenteraadsleden van de burgemeester het officiële Losser-speldje. Hiermee zijn ook zij officieel tot kindergemeenteraadsleden benoemd.

Verkiezingen

Na een spannende verkiezing is Gijs Evers begin oktober benoemd tot allereerste kinderburgemeester van onze gemeente. In september waren op de basisscholen in onze gemeente de verkiezingen voor de kindergemeenteraad. Uit groep 7 van elke school werd één iemand gekozen om de rest in de raad te vertegenwoordigen.

Vervolg

Na vandaag gaat de kindergemeenteraad aan de slag met wensen en ideeën die de basisscholen hebben ingediend. Tijdens de kindergemeenteraadsvergaderingen werken de kinderen de ideeën uit. Die worden vervolgens met het college en de gemeenteraad verder verkend en uitgewerkt.

Onze kindergemeenteraad

De eerste kindergemeenteraad van de gemeente Losser bestaat uit:

Gijs Evers (kinderburgemeester) van de Meester Snelschool, Losser
Isis de Leeuw van De Imenhof, Losser
Jade Hafkamp van De Verrekijker, Losser
Hugo Jansink van De Wegwijzer, Losser
Ilja Luttikhuis van Veldzijde, Losser
Eren Tan van Het Kompas, Overdinkel
Luca Horn van De Saller, Losser
Anne Oude Egbrink van de St. Plechelmusschool, De Lutte
Bentley Waage van Pax Christi, Overdinkel
Julian Kuipers van de Martinusschool, Losser
Tijn Smellink van de Mariaschool, Beuningen

 

afbeelding van Nieuwsredactie Hallo Losser

Door: Nieuwsredactie Hallo Losser