Nieuws & Agenda

Arbeidsmarkt Losser: positieve trends en uitdagingen

Het recente rapport "Twentse Arbeidsmarktmonitor" van Kennispunt Twente biedt inzicht in de arbeidsmarktontwikkelingen in de regio Twente, inclusief onze gemeente Losser.

In 2022 was er een aanzienlijke groei in het aantal banen in Twente, met een stijging van 3,0%. Losser volgde deze trend met een groei van 6,7% in het aantal banen. De zorgsector zag de grootste absolute banengroei, terwijl de sector cultuur & recreatie procentueel het meest groeide.

De werkloosheid in Losser daalde van 7,5% in 2013 naar 3,0% in 2022, lager dan het gemiddelde van Twente (3,3%) en Nederland (3,5%). Dit is een positieve trend, maar er blijven uitdagingen bestaan.

Het aantal WW-uitkeringen in Losser daalde met 21,2% in de afgelopen 12 maanden, een grotere daling dan het Twentse gemiddelde van 15,6%. Echter, het aantal jongeren onder de 27 jaar met een WW-uitkering bleef gelijk.

Het aantal uitkeringen volgens de Participatiewet in Losser steeg licht met 1,6% in de afgelopen 12 maanden. Voor jongeren onder de 27 jaar bleef dit aantal gelijk.

Deze cijfers tonen aan dat Losser positieve stappen zet op de arbeidsmarkt, maar er zijn nog steeds uitdagingen, vooral voor jongeren.

Voor meer gedetailleerde informatie, raadpleeg het volledige rapport in deze bijlage.

Het recente rapport "Twentse Arbeidsmarktmonitor" van Kennispunt Twente biedt inzicht in de arbeidsmarktontwikkelingen in de regio Twente, inclusief onze gemeente Losser.

In 2022 was er een aanzienlijke groei in het aantal banen in Twente, met een stijging van 3,0%. Losser volgde deze trend met een groei van 6,7% in het aantal banen. De zorgsector zag de grootste absolute banengroei, terwijl de sector cultuur & recreatie procentueel het meest groeide.

De werkloosheid in Losser daalde van 7,5% in 2013 naar 3,0% in 2022, lager dan het gemiddelde van Twente (3,3%) en Nederland (3,5%). Dit is een positieve trend, maar er blijven uitdagingen bestaan.

Het aantal WW-uitkeringen in Losser daalde met 21,2% in de afgelopen 12 maanden, een grotere daling dan het Twentse gemiddelde van 15,6%. Echter, het aantal jongeren onder de 27 jaar met een WW-uitkering bleef gelijk.

Het aantal uitkeringen volgens de Participatiewet in Losser steeg licht met 1,6% in de afgelopen 12 maanden. Voor jongeren onder de 27 jaar bleef dit aantal gelijk.

Deze cijfers tonen aan dat Losser positieve stappen zet op de arbeidsmarkt, maar er zijn nog steeds uitdagingen, vooral voor jongeren.

Voor meer gedetailleerde informatie, raadpleeg het volledige rapport in deze bijlage.

afbeelding van Peter Langela

Door: Peter Langela

Peter Langela (1962) is nieuwsredacteur en bestuurslid van Hallo Losser en van RTV-Losser. Hij is ondernemer en werkt daarnaast als start-up coach voor Universiteit van Twente, Novel-T en imec. istart. nl. Peter is actief op Twitter, Instagram en LinkedIn.