Nieuws & Agenda

AED update Lossers Hart

Mede dankzij  landelijke acties en subsidies, maar ook vooral door de inzet van vrijwilligers in onze gemeente, is de dekking van het AED netwerk in de gemeente Losser het afgelopen jaar aanzienlijk verbeterd.

AED

Elke dag sterven er in Nederland ongeveer 35 mensen aan (de gevolgen van) een hartstilstand. Een hartstilstand treft per jaar ook meerdere Losserse burgers. Bij een hartstilstand is het leven van de betrokkene ernstig in gevaar. De enige kans op overleven is als omstanders snel starten met reanimatie en het gebruik van een Automatische Externe Defibrillator (ook wel AED genoemd).

Het afgelopen jaar is er veel media aandacht geweest voor AED en reanimatie. Ook nu nog lopen er landelijke acties van de Vriendenloterij, Hartstichting en BuurtAED.nl waarin uitgebreid aandacht wordt besteed aan het belang van AED en reanimatiecursussen.

AED netwerk in Losser

Mede dankzij deze landelijke acties, maar ook vooral door de inzet van vrijwilligers in onze gemeente, is de dekking van het AED netwerk in de gemeente Losser het afgelopen jaar aanzienlijk verbeterd. Op dit moment zijn er zo’n 45 actieve AEDs geregistreerd in de hele gemeente, waarvan 21 in het dorp Losser. De volgende wijken zijn voorzien van een eigen AED netwerk (geregistreerde AED + opgeleide burgerhulpverleners):

 • AED Voswinkel
 • AED Muziekbuurt
 • AED de Saller/Saller 2  (2x)
 • AED Melkweg/Hogeweg
 • AED Veldzijde/Molenstraat (3x)
 • AED de Labdiek
 • AED Oldenzaalsestraat

In zuidwest Losser (Hofkamp-Egbertink-Bentman-Boerrigter) zijn verregaande plannen. De verwachting is dat deze wijken binnenkort ook voorzien zullen zijn van 2 eigen AEDs.

Oproep

De Stichting Lossers Hart roept alle overige wijken in de gemeente Losser op om contact op te nemen voor het opzetten van een eigen wijkinitiatief, zodat onze gehele gemeente voorzien wordt van een volledig sluitend netwerk (1 AED + voldoende opgeleide burgerhulpverleners in een straal van 6 minuten).

BuurtAED

De Nederlandse Hartstichting heeft in samenwerking met Philips een landelijke buurtactie opgezet voor de aanschaf van een AED (inclusief buitenkast en 5 jaar onderhoud). Deze actie, waaraan ook een vijftal wijken in Losser hebben deelgenomen, was in 2019 een groot succes. De actie is verlengd t/m juni 2020 en maakt het mogelijk om eenvoudig en met beperkte financiële middelen in uw eigen wijk een AED aan te schaffen via een online donatie platform.

Deze actie wordt door de Stichting Lossers Hart en de Losserse Dorpsraad van harte aanbevolen en tevens door beide instanties financieel ondersteund met een tegemoetkoming van totaal 1000 EUR (indien voldaan wordt aan een aantal voorwaarden). Daardoor is de eigen wijkbijdrage voor aanschaf van een compleet AED pakket tot een minimumbedrag beperkt (slechts 660 EUR).

Meer info over deze actie is terug te vinden op: www.buurtaed.nl.

U kunt voor vragen over de actie ook een mailtje sturen naar info@lossershart.nl

Meer info

Indien u interesse hebt om een AED netwerk in uw wijk op te starten of meer wilt weten over de mogelijkheden, dan kunt u contact opnemen met de stichting via info@lossershart.nl.

Meer informatie over AED en burgerhulpverlening is ook terug te vinden op onderstaande websites:

Mede dankzij  landelijke acties en subsidies, maar ook vooral door de inzet van vrijwilligers in onze gemeente, is de dekking van het AED netwerk in de gemeente Losser het afgelopen jaar aanzienlijk verbeterd.

AED

Elke dag sterven er in Nederland ongeveer 35 mensen aan (de gevolgen van) een hartstilstand. Een hartstilstand treft per jaar ook meerdere Losserse burgers. Bij een hartstilstand is het leven van de betrokkene ernstig in gevaar. De enige kans op overleven is als omstanders snel starten met reanimatie en het gebruik van een Automatische Externe Defibrillator (ook wel AED genoemd).

Het afgelopen jaar is er veel media aandacht geweest voor AED en reanimatie. Ook nu nog lopen er landelijke acties van de Vriendenloterij, Hartstichting en BuurtAED.nl waarin uitgebreid aandacht wordt besteed aan het belang van AED en reanimatiecursussen.

AED netwerk in Losser

Mede dankzij deze landelijke acties, maar ook vooral door de inzet van vrijwilligers in onze gemeente, is de dekking van het AED netwerk in de gemeente Losser het afgelopen jaar aanzienlijk verbeterd. Op dit moment zijn er zo’n 45 actieve AEDs geregistreerd in de hele gemeente, waarvan 21 in het dorp Losser. De volgende wijken zijn voorzien van een eigen AED netwerk (geregistreerde AED + opgeleide burgerhulpverleners):

 • AED Voswinkel
 • AED Muziekbuurt
 • AED de Saller/Saller 2  (2x)
 • AED Melkweg/Hogeweg
 • AED Veldzijde/Molenstraat (3x)
 • AED de Labdiek
 • AED Oldenzaalsestraat

In zuidwest Losser (Hofkamp-Egbertink-Bentman-Boerrigter) zijn verregaande plannen. De verwachting is dat deze wijken binnenkort ook voorzien zullen zijn van 2 eigen AEDs.

Oproep

De Stichting Lossers Hart roept alle overige wijken in de gemeente Losser op om contact op te nemen voor het opzetten van een eigen wijkinitiatief, zodat onze gehele gemeente voorzien wordt van een volledig sluitend netwerk (1 AED + voldoende opgeleide burgerhulpverleners in een straal van 6 minuten).

BuurtAED

De Nederlandse Hartstichting heeft in samenwerking met Philips een landelijke buurtactie opgezet voor de aanschaf van een AED (inclusief buitenkast en 5 jaar onderhoud). Deze actie, waaraan ook een vijftal wijken in Losser hebben deelgenomen, was in 2019 een groot succes. De actie is verlengd t/m juni 2020 en maakt het mogelijk om eenvoudig en met beperkte financiële middelen in uw eigen wijk een AED aan te schaffen via een online donatie platform.

Deze actie wordt door de Stichting Lossers Hart en de Losserse Dorpsraad van harte aanbevolen en tevens door beide instanties financieel ondersteund met een tegemoetkoming van totaal 1000 EUR (indien voldaan wordt aan een aantal voorwaarden). Daardoor is de eigen wijkbijdrage voor aanschaf van een compleet AED pakket tot een minimumbedrag beperkt (slechts 660 EUR).

Meer info over deze actie is terug te vinden op: www.buurtaed.nl.

U kunt voor vragen over de actie ook een mailtje sturen naar info@lossershart.nl

Meer info

Indien u interesse hebt om een AED netwerk in uw wijk op te starten of meer wilt weten over de mogelijkheden, dan kunt u contact opnemen met de stichting via info@lossershart.nl.

Meer informatie over AED en burgerhulpverlening is ook terug te vinden op onderstaande websites:

afbeelding van Astrid Kuhlkamp

Door: Astrid Kuhlkamp

Hallo Losser! Als inwoner van Losser wil ik graag mijn steentje bijdragen aan maatschappelijke doelen en daarom ben ik vrijwilliger bij dit platform. Daarnaast heb ik het adviesbureau FoodMarketing4U voor de professionale foodsector.  Ik ben getrouwd en heb ik twee schoolgaande kinderen.