Nieuws & Agenda

Leerlingen Twents Carmel College wippen tegels

Leerlingen van het Twents Carmel College hebben maar liefst 1650 tegels 'gewipt' aan de Lijsterbesstraat in Losser, als onderdeel van het landelijke NK Tegelwippen.

Het doel van deze competitie is om zoveel mogelijk stenen te vervangen door groen, zoals bloemen, planten en bomen.

De leerlingen gingen tijdens hun Week van de Duurzaamheid flink aan de slag. Op 12 en 13 juli verwijderden zij de tegels en hielpen zij met het planten van groen. Wethouder Jaimi van Essen loofde de inzet van de scholieren: “Grijs eruit, groen erin. Geweldig dat ook de leerlingen van het Twents Carmel College ons laten zien wat we nog allemaal kunnen vergroenen in Losser!”

Losser doet mee aan het NK Tegelwippen in de poule Twentse Wippers, die bestaat uit zeven Twentse gemeenten. Hoewel Losser momenteel op de tweede plek staat, is de strijd nog niet gestreden. Wethouder van Essen hoopt dat meer inwoners zich aansluiten bij het initiatief: “Ik ga natuurlijk het liefst voor de winst. Ik hoop dat inwoners ook meedoen met het tegelwippen zodat onze gemeente steeds groener wordt. Want daar gaat het natuurlijk om: minder steen en meer groen."

Om het voor inwoners makkelijker te maken, biedt de gemeente een gratis taxiservice voor de gewipte tegels. Iedereen die minimaal 5 m2 tegels vervangt door groen, kan deze gratis laten ophalen.

Het NK Tegelwippen is ontstaan om extremere weersomstandigheden, zoals hevige regenbuien en lange periodes van hitte en droogte, beter het hoofd te kunnen bieden. Meer groen helpt om hittestress en wateroverlast tegen te gaan en draagt bij aan een grotere biodiversiteit.

Leerlingen van het Twents Carmel College hebben maar liefst 1650 tegels 'gewipt' aan de Lijsterbesstraat in Losser, als onderdeel van het landelijke NK Tegelwippen.

Het doel van deze competitie is om zoveel mogelijk stenen te vervangen door groen, zoals bloemen, planten en bomen.

De leerlingen gingen tijdens hun Week van de Duurzaamheid flink aan de slag. Op 12 en 13 juli verwijderden zij de tegels en hielpen zij met het planten van groen. Wethouder Jaimi van Essen loofde de inzet van de scholieren: “Grijs eruit, groen erin. Geweldig dat ook de leerlingen van het Twents Carmel College ons laten zien wat we nog allemaal kunnen vergroenen in Losser!”

Losser doet mee aan het NK Tegelwippen in de poule Twentse Wippers, die bestaat uit zeven Twentse gemeenten. Hoewel Losser momenteel op de tweede plek staat, is de strijd nog niet gestreden. Wethouder van Essen hoopt dat meer inwoners zich aansluiten bij het initiatief: “Ik ga natuurlijk het liefst voor de winst. Ik hoop dat inwoners ook meedoen met het tegelwippen zodat onze gemeente steeds groener wordt. Want daar gaat het natuurlijk om: minder steen en meer groen."

Om het voor inwoners makkelijker te maken, biedt de gemeente een gratis taxiservice voor de gewipte tegels. Iedereen die minimaal 5 m2 tegels vervangt door groen, kan deze gratis laten ophalen.

Het NK Tegelwippen is ontstaan om extremere weersomstandigheden, zoals hevige regenbuien en lange periodes van hitte en droogte, beter het hoofd te kunnen bieden. Meer groen helpt om hittestress en wateroverlast tegen te gaan en draagt bij aan een grotere biodiversiteit.

afbeelding van Nieuwsredactie Hallo Losser

Door: Nieuwsredactie Hallo Losser