Nieuws & Agenda

Historie carnaval in Losser vastgelegd in prachtig boek

Dat het carnaval in Losser leeft behoeft geen betoog. Elk jaar is het normaal gesproken een groot volksfeest in ons dorp. Het feest heeft Jan Riesewijk geïnspireerd om eens in het verleden van het carnaval in Losser te duiken. Samen met Marcel Blom en Wim Pothoven ging Jan op zoek naar foto’s en informatie over het heden en verleden van het carnaval in Losser. En dat leverde een uniek boek op.

Jan Riesewijk: “We zijn al ruim 2 jaar bezig om de geschiedenis van het Losserse carnaval vast te leggen. We hebben dat gedaan met vrijwilligers van de Gaffel Aöskes en met wat professionals, zoals Jos Hovestad en Ton Kremer. In het boek staan verhalen van vroeger en gaat het ook over carnavalsverenigingen die nu niet meer bestaan.

Ook is het boek interessant voor mensen die geïnteresseerd zijn in ( oud ) Losser. Kortom het boek dat 550 pagina’s bevat zal in mei 2023 verschijnen”

 

 

Het boek “van Prinsen en Narren” over 70 jaar carnaval in Losser kan via een voorinschrijving worden gereserveerd, via blommarcel@gmail.com De prijs is 33 euro.

Dat het carnaval in Losser leeft behoeft geen betoog. Elk jaar is het normaal gesproken een groot volksfeest in ons dorp. Het feest heeft Jan Riesewijk geïnspireerd om eens in het verleden van het carnaval in Losser te duiken. Samen met Marcel Blom en Wim Pothoven ging Jan op zoek naar foto’s en informatie over het heden en verleden van het carnaval in Losser. En dat leverde een uniek boek op.

Jan Riesewijk: “We zijn al ruim 2 jaar bezig om de geschiedenis van het Losserse carnaval vast te leggen. We hebben dat gedaan met vrijwilligers van de Gaffel Aöskes en met wat professionals, zoals Jos Hovestad en Ton Kremer. In het boek staan verhalen van vroeger en gaat het ook over carnavalsverenigingen die nu niet meer bestaan.

Ook is het boek interessant voor mensen die geïnteresseerd zijn in ( oud ) Losser. Kortom het boek dat 550 pagina’s bevat zal in mei 2023 verschijnen”

 

 

Het boek “van Prinsen en Narren” over 70 jaar carnaval in Losser kan via een voorinschrijving worden gereserveerd, via blommarcel@gmail.com De prijs is 33 euro.

afbeelding van Henri Schuite

Door: Henri Schuite