Nieuws & Agenda

Gemeente trapt NK Tegelwippen af met 200 gewipte tegels aan Hannekerveldweg

Het jaarlijkse NK Tegelwippen is weer van start. Van 21 maart tot en met 31 oktober 2023 gaat Losser de strijd aan met ruim 150 Nederlandse gemeenten om de openbare ruimte en tuinen klimaatbestendiger te maken en de biodiversiteit te bevorderen. De aftrap werd dinsdag gedaan aan de Hannekerveldweg, samen met de buurt.

Dinsdag startte de gemeente Losser met het verwijderen van tegels. Met de hulp van omwonenden zijn op de eerste dag al 200 tegels gewipt en vervangen door groen. Wethouder van Essen: “Mooi dat we vandaag al meteen aan de slag zijn gegaan samen met inwoners. De komende maanden vervangen we de tegels op zo’n 15 plekken in de gemeente door groen. We hopen natuurlijk dat ook veel van onze inwoners zelf de schep pakken en in eigen tuin de stenen gaan vervangen met beplanting. Zo maken we onze gemeente samen steeds groener en gaan we de hittestress en overstromingen door het veranderende klimaat tegen.”

Buurtbewoners Alfons en Joke Olde Benneker zijn blij met het initiatief: "We krijgen er weer een tuin bij. We wonen hier al prachtig in een buurt met veel groen. Nu wordt het hier nog mooier en groener. Fijn dat de gemeente zo bezig is om onze dorpen te vergroenen."

Gratis tegeltaxi en tegels storten

Om deelname aan het NK Tegelwippen zo gemakkelijk mogelijk te maken, zet de gemeente verschillende acties op die inwoners helpen de tuin te vergroenen. Zo rijdt er elke eerste maandag van de maand een tegeltaxi van de gemeente die gratis de gewipte tegels ophaalt. Ook kunnen inwoners zelf hun tegels gratis storten bij het afvalbrengpunt aan de Ravenhorsterweg in Losser. Voorwaarde is dat de tegels plaatsmaken voor groen en de tegels aangemeld zijn op de website nk-tegelwippen.nl. Inspiratie en tuintips voor een groenere tuin zijn te vinden op groenblauwtwente.nl.

Waarom Tegelwippen?

Europa beleefde vorig jaar de warmste zomer ooit en het begin van 2023 was in Nederland opvallend zacht. Meer groen in de tuin en in de straat beperkt overlast door klimaatverandering, zoals hitte, droogte en wateroverlast door piekbuien. Op dit moment is ruim een derde van de Nederlandse tuinen voor minimaal de helft betegeld. Het NK Tegelwippen laat met dit kampioenschap zien dat het anders kan en dat ieder zijn steentje kan bijdragen voor een groener Nederland.

Kijk voor meer informatie over tegelwippen in Losser op: www.losser.nl/tegelwippen.

Het jaarlijkse NK Tegelwippen is weer van start. Van 21 maart tot en met 31 oktober 2023 gaat Losser de strijd aan met ruim 150 Nederlandse gemeenten om de openbare ruimte en tuinen klimaatbestendiger te maken en de biodiversiteit te bevorderen. De aftrap werd dinsdag gedaan aan de Hannekerveldweg, samen met de buurt.

Dinsdag startte de gemeente Losser met het verwijderen van tegels. Met de hulp van omwonenden zijn op de eerste dag al 200 tegels gewipt en vervangen door groen. Wethouder van Essen: “Mooi dat we vandaag al meteen aan de slag zijn gegaan samen met inwoners. De komende maanden vervangen we de tegels op zo’n 15 plekken in de gemeente door groen. We hopen natuurlijk dat ook veel van onze inwoners zelf de schep pakken en in eigen tuin de stenen gaan vervangen met beplanting. Zo maken we onze gemeente samen steeds groener en gaan we de hittestress en overstromingen door het veranderende klimaat tegen.”

Buurtbewoners Alfons en Joke Olde Benneker zijn blij met het initiatief: "We krijgen er weer een tuin bij. We wonen hier al prachtig in een buurt met veel groen. Nu wordt het hier nog mooier en groener. Fijn dat de gemeente zo bezig is om onze dorpen te vergroenen."

Gratis tegeltaxi en tegels storten

Om deelname aan het NK Tegelwippen zo gemakkelijk mogelijk te maken, zet de gemeente verschillende acties op die inwoners helpen de tuin te vergroenen. Zo rijdt er elke eerste maandag van de maand een tegeltaxi van de gemeente die gratis de gewipte tegels ophaalt. Ook kunnen inwoners zelf hun tegels gratis storten bij het afvalbrengpunt aan de Ravenhorsterweg in Losser. Voorwaarde is dat de tegels plaatsmaken voor groen en de tegels aangemeld zijn op de website nk-tegelwippen.nl. Inspiratie en tuintips voor een groenere tuin zijn te vinden op groenblauwtwente.nl.

Waarom Tegelwippen?

Europa beleefde vorig jaar de warmste zomer ooit en het begin van 2023 was in Nederland opvallend zacht. Meer groen in de tuin en in de straat beperkt overlast door klimaatverandering, zoals hitte, droogte en wateroverlast door piekbuien. Op dit moment is ruim een derde van de Nederlandse tuinen voor minimaal de helft betegeld. Het NK Tegelwippen laat met dit kampioenschap zien dat het anders kan en dat ieder zijn steentje kan bijdragen voor een groener Nederland.

Kijk voor meer informatie over tegelwippen in Losser op: www.losser.nl/tegelwippen.

afbeelding van Nieuwsredactie Hallo Losser

Door: Nieuwsredactie Hallo Losser