Laden Evenementen

« Alle Evenementen

Trap door het smokkelverleden van Overdinkel

29 mei 202613:30 uur

Ontdek op vrijdag 29 mei de spannende smokkelgeschiedenis van de grensstreek tijdens de Smokkelfietstocht met gids.

Een prachtige fietstocht van ca. 20 km. rond Overdinkel. Vergezichten en mooie paden zijn het decor van deze bijzondere route die je laat kennismaken met de smokkelpraktijken van de inwoners van Overdinkel en omgeving. Ontdek het smokkelverleden van dit grensdorp. In dit plaatsje zijn nog steeds aandenkens uit die tijd te vinden. Bijvoorbeeld in het centrum bij ‘t Trefhuus. Hier vind je smokkelwaar, het mysterieuze bos, de grensovergang en stoere douanebeambten die fysiek in het pand aanwezig zijn!

Tijdens het fietsen in het buitengebied word je vooral aan het smokkelverleden herinnerd door de oude grensstenen en smokkelpaden. De gids vertelt intussen over de geschiedenis, de bijzondere verhalen en anekdotes over wat je onderweg tegenkomt. De fietsroute start om 13.30 uur vanaf camperplaats Skop’nboer in Overdinkel en gaat langs de Dinkel over het Lagapad.

Vervolgens gaat de route door het mooie Gerardus Majella Park en wordt er gestopt voor een kopje koffie met lekkers bij Kulturhus ’t Trefhuus. Hier wordt tevens een film vertoond over het smokkelverleden. De route gaat verder over de Dubbele Weg, de Nederlands-Duitse grens en naar de Drielandsteen met het uitzichtpunt bij het nieuwe zonnepark. Ook is er een stop bij de vogelkijkhut in het natuurgebied de Oelemars, een belangrijk vogelgebied in de regio.

De fietstocht duurt ongeveer 3 uur. Onderweg een tussenstop met een kopje koffie en iets lekkers. Het maximum aantal deelnemers is circa 20 personen. De deelname bedraagt € 11,50 p.p. Graag vooraf aanmelden bij de Tourist info De Lutte-Losser 0541-551160 of via het formulier op visitdeluttelosser.nl

Gegevens

  • Datum: 29 mei 2026
  • Tijd:
    13:30 -16:30

Locatie

  • Camperplaats Schopp’mBoer
  • Schaapskooiweg 2
    Overdinkel,
    + Google Maps