Plan voor vernieuwing De Brink is aangepast

In november verscheen het eerste ontwerp voor de vernieuwing van De Brink. Tijdens de inloopavond op 26 november konden belanghebbenden het ontwerp bekijken en kwam er het nodige commentaar. Hierover heeft Hallo Losser destijds ook bericht.

Volgens het bouwteam zijn alle reacties goed bekeken en waar dit kon meegenomen in een aangepast ontwerp. Dit ontwerp kun je hier bekijken.

Tot woensdag 11 maart 2026 kun je reageren
U kent De Brink, u woont of werkt hier. Ziet u dingen die het bouwteam over het hoofd gezien heeft? Neem contact op via de app van Centrumplan Losser, mail naar of bel naar 085 799 1883. Ook als u iets wilt vragen over het aangepast ontwerp, kunt u daar terecht.

Voor de zomervakantie ziet u het definitief ontwerp
Na woensdag 11 maart 2026 onderzoekt het bouwteam alle binnengekomen reacties. Als het nodig is, passen ze het ontwerp nog een keer aan. Daarna maken ze het ontwerp definitief. Daarin nemen ze ook mee welke bomen, planten en lantaarnpalen er precies komen.

Daarnaast bekijken ze hoe De Brink en de stegen aantrekkelijker gemaakt kunnen worden met muurschilderingen en gevelgroen. Het gebruik van muren bespreken ze altijd met pandeigenaren, zodat samen bekeken wordt wat er mogelijk is en hoe rekening gehouden kan worden met onderhoud.

Aangepast ontwerp De Brink: wat is er veranderd?
Hieronder leggen legt de gemeente uit wat er is aangepast in het ontwerp.

Bomen en planten

  • Bij de Jumbo hebben we de bomen en planten een andere plek gegeven. Zo is er meer ruimte voor de mindervalide parkeerplekken, winkelwagens, fietsenstalling en inname van lege flessen.
  • We hebben alle bomen in De Brink goed onderzocht. Gezonde bomen blijven staan. Ongezonde bomen kunnen niet blijven staan. We halen vier bomen weg. Het gaat om twee bomen in de winkelstraat (voor Het Broekenhuis en Menger Mode) die vanwege hun gezondheid binnen vijf jaar vervangen moeten worden. De boom voor New York Pizza staat op een verhoging, waardoor water naar de gebouwen daaromheen stroomt. Ook geeft de verhoging problemen met het leggen van de stenen tijdens de werkzaamheden straks. Bij de boom naast de Kruidvat is ruimte voor een grotere boom met meer blad. Die gaan we neerzetten. Er komen daardoor straks vijftien nieuwe, passende bomen terug in De Brink. Elf bomen meer dan er op dit moment staan.

Bereikbaarheid

  • We hebben extra plekken gemaakt om fietsen te parkeren. Namelijk onder de trap tegenover Isolabella, tussen Isolabella en Eetpunt en onder de steeg naar de Jumbo.
  • We hebben de wandelroute van de Raadhuisstraat naar De Brink verbeterd. Door bomen en planten tussen Isolabella en Eetpunt te verplaatsen, kunt u straks makkelijker De Brink op lopen. Ook past de boom die voor Eetpunt staat zo beter in het ontwerp.
  • Op meerdere plekken rondom De Brink leggen we een strook van (basalt)keien aan. Hiermee maken we duidelijk dat De Brink een winkelgebied is voor voetgangers en dat fietsers hier dus moeten afstappen. Ook zorgt de nieuwe indeling van bomen en planten ervoor dat het minder aantrekkelijk wordt om door De Brink te fietsen. We plaatsen geen hekjes tegen fietsers, omdat De Brink daardoor minder makkelijk bereikbaar wordt.
  • De paaltjes tussen de Zeeman en Die Grenze vervangen we door planten.
  • We zijn nog in gesprek met meerdere evenementen over marktkramen in De Brink.

Afval en parkeren
We hebben opmerkingen gekregen over overlast rondom afval in De Brink en parkeren op plekken waar dat niet mag. We begrijpen dat dit vervelend is. Gemeente Losser gaat hierover op een later moment in gesprek met ondernemers.

Info over dit plan : http://www.centrumplanlosser.nl

Geplaatst in: Nieuws
Avatar foto
AUTEUR

Theo Kip

Ik maak deel uit van de nieuwsredactie. Plaats persberichten en volg de gemeentepolitiek.

Scroll naar boven