Hallo Losser had op 22 juli een vraag gesteld over het onderhoud van de Dorpsbleek n.a.v. de overwoekering van de watergangen.
Vandaag heeft Hallo Losser onderstaand antwoord ontvangen van de gemeente:
Over het beheer van de Dorpsbleek bestaan verschillende opvattingen. Waar de één graag een strak gemaaid terrein ziet dat verwijst naar de historische functie van de bleek, vinden anderen juist dat er ruimte moet zijn voor bloemen, natuur en biodiversiteit.
Bij de herinrichting is daarom gekozen voor een balans tussen cultuurhistorie en natuurwaarden. Afgesproken is dat de oevers een natuurlijk karakter mogen houden, terwijl de eilanden regelmatiger worden gemaaid (ongeveer 4 keer per jaar). Het onderhoud van de oevers wordt uitgevoerd op momenten die zo min mogelijk verstoring opleveren voor flora en fauna. In het najaar wordt bekeken hoe het toekomstige onderhoud van de Dorpsbleek verder wordt vormgegeven.
Dit antwoord houdt dus in dat de huidige situatie in de komende maanden ongewijzigd blijft.
De Bleek is overigens door het Waterschap overgedragen aan gemeente Losser. Sindsdien is de gemeente verantwoordelijk voor het beheer en onderhoud van de Dorpsbleek, inclusief het onderhoud van de begroeiing in en rond het water.
Over de Dorpsbleek heeft Henk Koning van Hallo Losser onderstaande video gemaakt.
Geplaatst in: Nieuws















