Het Bloemenlint van Oldenzaal en Losser bestaat tien jaar. En elk jaar wordt deze bloemrijke snelweg voor insecten en vogels een stukje mooier en langer. Veel scholen, particulieren en grondeigenaren zaaien mee. Ook dit jaar roept coördinator Jan Oldekamp van Imkervereniging Oldenzaal-Losser iedereen op om het gratis bloemenzaadmengsel bij hem te bestellen.
“Nectar en stuifmeel uit de bloemen zijn voedsel voor bijen, vlinders en andere insecten. Daarom zijn inheemse bloemen zo belangrijk. Door samen bloemenlinten te zaaien, versterken we de biodiversiteit.” Jan is een echte natuurkenner en zet zich met hart en ziel in voor de natuur. “De insecten zorgen voor de bestuiving van ons fruit en voedsel. Door extra bloemen te zaaien, zorg je dus niet alleen voor de natuur, maar ook voor de mens.”
Mensen die een stukje tuin of grond beschikbaar hebben (maximaal 500m2) en mee willen doen, kunnen Jan mailen en in april mogen ze het bloemenzaad ophalen. En ik vertel mensen altijd dat ze het beste de dode planten in de winter kunnen laten staan. Want dat zijn de plekken waar insecten en kleine beestjes overwinteren. Veel mensen weten dat helemaal niet.”
“In onze imkercursussen besteden we daarom ook steeds meer aandacht aan biodiversiteit. Ook hebben we een afdeling die lessen verzorgt voor basisscholen (Wat doen we – Imkers Nederland – Afdeling Oldenzaal). Dan leren de kinderen al heel vroeg over biodiversiteit, bijen, vlinder en insecten”.
Jan geeft altijd een duidelijke zaai-instructie en om de actie verder te promoten is het belangrijk dat hij foto’s van het zaaimoment ontvangt. “We werken samen de Groene Loper Oldenzaal Losser en krijgen subsidie van de gemeentes en Natuur voor Elkaar. Zij stellen samen met de Imkervereniging Oldenzaal-Losser het bloemenzaadmengsel beschikbaar. Die foto’s zijn het bewijs dat het zaad goed terecht is gekomen.”
Wil jij ook gratis dit zaadmengsel in je tuin of op je grond uitzaaien? Of zelfs zaad van meerjarige bloemen in je tuin zaaien? Mail dan je naam, adres, telefoonnummer en emailadres naar
Eenjarig of meerjarig bloemenzaadmengsel
Een meerjarig bloemenlint is nog beter voor de biodiversiteit, maar het vraagt meer werk en geduld dan een eenjarig lint. Meerjarig bloemenzaad zaai je in het najaar op goed bewerkte grond; september is hiervoor ideaal. In het eerste jaar verschijnen geen bloemen, alleen bladrozetten. Het jaar erna bloeien de planten rijker en langer dan eenjarigen. Meerjarig bloemenzaad is vooral geschikt voor grotere oppervlakten (meer dan 100 m2) die gemaaid kunnen worden om overwoekering door gras te voorkomen. Heb je daar interesse in, mail dan naar





