In de ontwikkeling van het Centrumplan komt autoluw maken van het centrum steeds weer aan de orde. Dit tot ergernis van een aantal politieke partijen in de gemeenteraad die dit absoluut niet willen. Daarom start de gemeente 18 mei met een uitgebreid onderzoek naar de parkeerdrukte in het centrum van Losser. Met behulp van ongeveer 670 sensoren wordt gedurende negen maanden, dag en nacht gemeten hoe openbare parkeervakken worden gebruikt. Het onderzoek vindt plaats in het centrum van Losser, inclusief de parkeerplaats bij de Maria Geboorte kerk, de Bernard Leurinkstraat en de parkeerplaats bij sporthal De Fakkel. De verzamelde data wordt gebruikt als input voor de verdere uitwerking van Centrumplan Losser Fase 2.
Meten op basis van wetenschappelijk onderzoek
De sensoren worden in het midden van een parkeervak aangebracht en meten uitsluitend een magnetisch veld. Daarmee wordt vastgesteld of een auto of motor in een parkeervak staat, ook als een voertuig niet precies binnen de lijnen parkeert. Daarnaast wordt gemeten hoe lang een parkeervak bezet is en wanneer er wisselingen plaatsvinden.
Het onderzoek maakt het mogelijk om in een later stadium binnen Centrumplan Losser beslissingen te nemen op basis van feiten en niet op aannames.
Privacy volledig gewaarborgd
De sensoren registreren alleen of er al dan niet een auto of motor staat. Er worden geen beelden, kentekens, voertuigtypen of informatie over personen vastgelegd. De metingen zijn volledig anoniem en de privacy van gebruikers is 100 procent gewaarborgd. De verzamelde data kan voor onbepaalde tijd worden bewaard, omdat deze niet te herleiden is tot personen of voertuigen.
Nauwelijks overlast
Tijdens het aanbrengen van de sensoren is er weinig tot geen verkeershinder. Een individueel parkeervak is tijdens de plaatsing slechts enkele minuten niet beschikbaar.
Ook na het onderzoek waardevol
Waar mogelijk blijven de sensoren ook in de toekomst bruikbaar. Als parkeervakken veranderen door werkzaamheden, kunnen de sensoren worden mee verplaatst. Zo kan ook na de uitvoering van het centrumplan worden gemeten wat de effecten zijn.
Meer informatie over Centrumplan Losser is te vinden via de app Projecten in Losser of op www.centrumplanlosser.nl.














