Stichting Leergeld Losser bestaat 10 jaar

In juni 2025 viert Stichting Leergeld Losser haar tiende verjaardag, een mijlpaal die niet onopgemerkt mag blijven. Al tien jaar lang zetten vrijwilligers zich in om kinderen en jongeren in Losser (4 -18 jaar) de kans te geven mee te doen aan sport, zwemlessen, muziek en andere activiteiten. In 10 jaar tijd is Leergeld Losser uitgegroeid tot een waardevolle steunpilaar voor de lokale jeugd.

Het zal je maar gebeuren dat je in het voorjaar van 2015 door de gemeente Losser benaderd wordt met de vraag of je Stichting Leergeld Losser wilt oprichten. Het overkwam Ton Kremer. Ton was direct enthousiast en Bert Oonk, die even later ook gevraagd werd, stond er ook direct voor open. Voor de dagelijkse coördinatie werd nog iemand gezocht. Gerard Kienhuis werd benaderd met de vraag of hij nog iemand kende die dit kon en wilde doen. Daar ging Gerard even over nadenken. Niet lang daarna kwam Gerard op deze vraag terug en antwoordde dat hij iemand gevonden had, en die iemand, dat was hij zelf. Niet veel later sloot Monique Weierink aan en daarmee was de start van Leergeld Losser een feit.

Leergeld Losser draait volledig op vrijwilligers. Iedere donderdagochtend staan de intermediairs en coördinator klaar voor de cliënten in ’t Lossers Hoes. Dit is waar de interactie met de cliënten plaatsvindt. De plek waar vele gezinnen de financiële steun krijgen die nodig is om hun kind(eren) mee te laten doen. De intermediairs en coördinator kunnen dan ook met recht het gezicht van Leergeld worden genoemd. Op de achtergrond richt het bestuur zich op overstijgende zaken die bij het runnen van een stichting komen kijken.

Het draait als een geoliede machine, 11 vrijwilligers, die hun tijd en energie belangeloos steken in de jeugd van de gemeente Losser.

En nu bestaat Leergeld Losser dus 10 jaar en dat is reden voor een feestje. Want wie jarig is, die trakteert! Niet alleen de kinderen en jongeren die gebruik maken van Leergeld worden in het zonnetje gezet, ook de kinderen die deelnemen aan de spelweek in de zomervakantie en geen gebruik maken van Leergeld, delen mee in de feestvreugde.

Maar met alle feestelijkheden in het vooruitzicht, trekt er toch ook een kleine schaduw over het jubileum. Bert Oonk en Gerard Kienhuis gaan hun werkzaamheden neerleggen. Ruim 10 jaar betrokken bij Leergeld Losser en oprichters van het eerste uur. Een vertrek dat de vrijwilligers van Leergeld Losser zeker niet ongemerkt voorbij zullen laten gaan.

Stichting Leergeld Losser, niet meer weg te denken uit onze gemeente. Voor zoveel gezinnen het verschil gemaakt. En ze gaan door, gedreven en met passie voor onze jeugd, want dat is waar Leergeld Losser voor staat: “Alle kinderen doen mee! Want nu meedoen is straks meetellen!”.

Geplaatst in: Nieuws
Theo Kip
AUTEUR

Theo Kip

Ik maak deel uit van de nieuwsredactie. Plaats persberichten en volg de gemeentepolitiek.

Scroll naar boven
Ga naar de inhoud