Als alles volgens plan verloopt, opent Het Brood Huuske op 1 december 2025 zijn deuren in het centrum van Losser. Aan de Brink 44, recht tegenover de ingang van de Jumbo, verrijst een nieuwe broodjeszaak. Niet zomaar een broodjeszaak, maar een plek waar passie, vakmanschap en gezelligheid samenkomen — een lang gekoesterde droom van Angelo Deidda en zijn zwager.
Wie het Broodhuis binnenstapt, zal meteen zien waar het om draait: ‘’twee derde van de zaak is keuken’’. Een open keuken, zodat elke Lossernaar kan meekijken hoe broodjes met zorg en aandacht worden bereid.
“We hoeven niks achter een luikje te doen, dit is wie we zijn” vertelt Angelo.

Authentieke broodjes, geen standaard beleg
Het Brood Huuske wil zich onderscheiden door verrassende en vers gemaakte broodjes te bereiden. Een greep uit de menukaart:
een broodje met gerookte rib-eye, short-rib, biefpuntjes en zelfs een eigen variatie op de Twentse gehaktbal—maar dan met een verrassende twist met kip.
Daarnaast komen er ook gezonde wraps, fitballs, smoothies, yoghurtbekers en andere lichte opties. De nadruk ligt duidelijk op vers en gezond. “We willen helemaal wegblijven van fastfood. Alleen het beste is goed genoeg.”
Wereldse invloeden, lokale basis
Angelo is Italiaan, zijn vrouw Surinaams — en dat gaan de Lossernaren merken. Af en toe verschijnt een authentiek Italiaans broodje met mozzarella, mortadella (Italiaanse worst) of parmaham op het menu, of juist een Surinaamse special. Bereid volgens klassiek familierecept.
Toch blijft Losser het hart van de zaak. Veel ingrediënten komen van lokale producenten: ‘’eieren en melk van de boer, honing van een imker uit de buurt.”
Op de Boerenmarkt loopt Angelo graag om inspiratie op te doen en contacten te leggen. Wie met Angelo praat, merkt meteen hoe belangrijk verbinding voor hem is.
”Wij Italianen zijn heel familiair en warm. Eten verbindt. Ik geniet ervan als mensen samen eten van iets wat ik heb gemaakt.” Het Brood Huuske moet dan ook een plek worden waar je je welkom voelt, met een glimlach wordt begroet en even écht contact hebt.
Trots op ons dorp
Angelo en zijn vrouw zijn trots op het dorp. ”Het is hier mooi wonen, kijk naar hoeveel mensen Losser bezoeken ook Duitsers. En kijk wat er allemaal wordt georganiseerd: de Boerenmarkt, het Carnaval, Brueghel en straks het nieuwe centrum.”
“Losser leeft en wij willen er een stukje aan bijdragen.”
Foto en tekst door Miguel Martinez




