Ga naar de inhoud

Klaas Bosma 70 jaar lid van Sempre Crescendo

70 jaar geleden, op 1 februari 1955, werd Klaas Bosma lid van Sempre Crescendo. Hij was toen nog maar 13 jaar oud. Niet zomaar: muziek zat hem in het bloed. Zijn vader speelde daarvoor al bij Sempre op de tuba.

Klaas begon op klarinet in het orkest, opgeleid door Roelof Loff. Daarnaast speelde hij altsax in de boerenkapel van Sempre.

Naast musiceren heeft Klaas zich ook op talloze andere manieren ingezet. Hij heeft vele jaren in het bestuur gezeten, onder andere als bibliothecaris. Ook buiten de vereniging was hij actief: namens Sempre Crescendo zat hij in de Culturele Raad als voorzitter.

Wie met Klaas meegespeeld heeft, herinnert zich de talloze concoursen met prachtige resultaten, waaronder vele eerste prijzen in de vaandelafdeling. Ook de concertreizen waren hoogtepunten. Drie keer naar Frieda in Duitsland in de jaren zeventig, naar Hongarije in 1998, en recent nog naar Trier in 2022.

Door de jaren heen heeft Klaas onder een indrukwekkend rijtje dirigenten gespeeld: Chris Hengevelde, Daan Hillen, Gerrit Boomsma, Edwin Kupers, Bert Sleumer, Wim Booij, en nu in dit mooie orkest onder leiding van Jurgen Wentzel. Memorabele concerten waren er in overvloed: bijvoorbeeld Concerto Veneziano, het optreden met Edwin Rutten, en nog vele andere.

Naast de muziek is Klaas altijd iemand geweest die zijn handen uit de mouwen stak. Hij maakte de bekerkast in het Ons Gebouw, timmerde een doodskist en kruizen voor Halloween, hielp met allerlei klussen, en maakte de zweep die jarenlang in het slagwerk werd gebruikt.

Na vele jaren op de eerste klarinet ging hij over op tenor-saxofoon, later bespeelde hij ook de bariton-sax, en nu alweer geruime tijd terug op tenor.

De inzet van Klaas, de trouw en liefde voor muziek zijn een inspiratie voor ons allemaal. We hopen dat Klaas nog lang in goede gezondheid met ons blijft musiceren.

Voorzitter Bram Wigbers sprak hem toe tijdens het concert in de tuin van de Wilmersberg van Sempre Excelsior en speldde hem een jubileum speld op namens de landelijke bond en van Sempre Crescendo kreeg hij een mooie oorkonde.

Geplaatst in: Nieuws
Hallo Losser - Alles van, voor en over Gemeente Losser
AUTEUR

Nieuwsredactie Hallo Losser

Hallo Losser wordt actueel gehouden door een groot aantal vrijwilligers. Wij geloven dat de Gemeente Losser vitaal en energiek blijft als we weten wat er speelt in de dorpen en als kleurrijke inwoners van onze gemeente een plek hebben om hun verhaal te vertellen.

Scroll naar boven