Op woensdag 26 februari was het feest aan de Lossersestraat in de Lutte. Middelpunt van de festiviteiten was het echtpaar Hendrik en Betsie Volker, die herdachten dat zij op die dag 60 jaar geleden getrouwd waren. En dat mocht gevierd worden.
Verknocht aan de Lutte
Hendrik en Betsie zijn beiden in de Lutte geboren en hebben hun hele leven daar gewoond. Hendrik volgde na de lagere school de opleiding voor timmerman op de LTS in Denekamp, ging in militaire dienst en bleef zijn hele leven werkzaam in de bouw. Als volleerde vakman bouwde hij 60 jaar geleden zelf het huis waarin ze nu nog wonen. Ook alle meubels in het huis kwamen van Hendriks hand. Betsie werkte vroeger in de huishouding bij Julius Scholten, een textielfabrikant in Enschede en bekommerde zich later thuis om haar kinderen.
Traditionele dansavond bij “de Vereniging” was als zo vaak in die tijd het startsein voor een relatie die nu al 67 jaar duurt.
Het paar trouwde op 26 februari 1965 voor de wet, waarna de kerkelijke inzegening plaatsvond op 22 mei 1965. Uit hun huwelijk werden vier kinderen geboren. Martin, Louis en de dochters Jeanne en Judith. Inmiddels heeft het echtpaar 5 kleinkinderen ( allemaal jongens).
Zwarte bladzijde
Hendrik en Betsie beleefden op 21 april 2012 een bijzonder zware dag. Zoon Martin kwam op die dag bij een verkeersongeluk om het leven. Dat ongeval liet begrijpelijk diepe sporen na.
Burgemeester op bezoek
Op hun trouwdag verraste burgemeester Jeroen Diepemaat het bruidspaar met een bezoek in hun mooie huis. Het bezoek werd uiteraard vergezeld met een grote bos bloemen.
Hobby’s
Hendrik is een fervente carnavalist. Al sinds 1979 is hij lid van de carnavalsvereniging in de Lutte en was hij graaf in de Gravengaarde. Ook de Solexclub was een uitdagende hobby, een club waarvan hij nog steeds lid is.
Betsie houdt van tuinieren en heeft de zorg over de dieren in en rond hun grote tuin, waar krielkippen, tortelduifjes en 3 pauwen een prachtig leven hebben. Zwemmen doet ze niet meer. Dat groepje was na corona uiteengevallen. De keuken is al 60 jaar het domein van Betsie, want zoals Betsie lachend opmerkte: “Hendrik kan alles, behalve werken in de keuken”.