Ga naar de inhoud

CDA wil helderheid over evenementenportalen in de kerkdorpen

In 2019 werd in Overdinkel het idee geboren om bij de dorpsentree een frame neer te zetten waarin periodiek een nieuw doek wordt opgehangen, waarop de komende evenementen in het dorp vermeld staan. Vergelijkbaar zoals Enschede dat doet langs de Oldenzaalsestraat.

De Overdinkelse ondernemers zijn in overleg gegaan met de ambtenaren. In dit overleg ontstond het idee om dit voor alle kerkdorpen uniform uit te voeren. Dit monde uit in het idee om een scherm te gaan gebruiken, die op afstand aangepast kan worden.

Begin 2025 werd in De Lutte het eerste portaal geplaatst aan de Plechelmusstraat als pilot, mede dankzij een provinciale bijdrage. De provincie wilde namelijk af van de doeken die regelmatig langs de Bentheimerstraat verschenen.

Bij navraag door het CDA is gebleken dat de uitrol van de zogenaamde evenementenportalen “on hold” gezet is.

Hoewel het CDA het initiatief steunt, heeft ze vragen gesteld over de uitrol van de evenementenportalen:

  • Welke communicatie heeft plaatsgevonden met Visit De Lutte-Losser, OCO en andere betrokkenen?
  • Hoe zijn de kosten van het portaal in De Lutte onderbouwd en gedeeld?
  • Wat is de totale provinciale bijdrage aan het pilotproject?
  • Wat is de planning voor plaatsing in de andere kerkdorpen?
  • Is er financiële dekking binnen de begroting voor een bredere uitrol?

 

Geplaatst in: De Lutte, Nieuws
Theo Kip
AUTEUR

Theo Kip

Ik maak deel uit van de nieuwsredactie. Plaats persberichten en volg de gemeentepolitiek.

Scroll naar boven