Nieuws & Agenda

Mariaschool Beuningen maakt eigen speelfilm

Daar waar vele scholen het einde van het schooljaar uitgeleide doen met een door groep 8 gespeelde musical, daar heeft de Mariaschool in Beuningen een ander eind aan het schooljaar bedacht.

Kinderen spelen rollen in een heuse speelfilm

Het was vanmorgen best wel een beetje spannend rond de school. Leerlingen van de groepen  6, 7 en 8 moesten voor de  camera hun teksten inspreken en daarbij ook nog in hun rol blijven. Deze beelden werden ook door de leerlingen zelf opgenomen. En dat lukte na enkele mislukte pogingen wonderwel.

Cameraploeg van RTV -Losser verleende ondersteuning.

Om het geheel goed in beeld te brengen had een cameraploeg van RTV-Losser medewerking toegezegd tijdens de opnames.

Locatieleider Walter Vollenbroek is trots.

“Het is een alternatief voor de musical. Voor een musical is onze school veel te klein. Zo’n film inspireert de kinderen en is ook meer van deze tijd. Ze moeten zelf de rollen spelen, de film monteren en teksten bedenken. Door het dorp erbij te betrekken blijft het vertrouwd en doet iedereen zijn best om er wat moois van te maken We hebben het vorig jaar ook gedaan en toen was het ook een groot succes. Vandaar hebben we opnieuw voor deze opzet hebben gekozen”.

Wat is het script van de film?

Er is ingebroken op school en de eindtoetsen zijn gestolen. De directrice is ontdaan en schakelt de politie in. Of de toetsen worden teruggevonden en of de boeven worden gepakt, dat zal duidelijk worden als de film in de laatste schoolweek zal worden vertoond in restaurant  het Sterrebos in Beuningen”.

Het belooft spannend te worden!

Daar waar vele scholen het einde van het schooljaar uitgeleide doen met een door groep 8 gespeelde musical, daar heeft de Mariaschool in Beuningen een ander eind aan het schooljaar bedacht.

Kinderen spelen rollen in een heuse speelfilm

Het was vanmorgen best wel een beetje spannend rond de school. Leerlingen van de groepen  6, 7 en 8 moesten voor de  camera hun teksten inspreken en daarbij ook nog in hun rol blijven. Deze beelden werden ook door de leerlingen zelf opgenomen. En dat lukte na enkele mislukte pogingen wonderwel.

Cameraploeg van RTV -Losser verleende ondersteuning.

Om het geheel goed in beeld te brengen had een cameraploeg van RTV-Losser medewerking toegezegd tijdens de opnames.

Locatieleider Walter Vollenbroek is trots.

“Het is een alternatief voor de musical. Voor een musical is onze school veel te klein. Zo’n film inspireert de kinderen en is ook meer van deze tijd. Ze moeten zelf de rollen spelen, de film monteren en teksten bedenken. Door het dorp erbij te betrekken blijft het vertrouwd en doet iedereen zijn best om er wat moois van te maken We hebben het vorig jaar ook gedaan en toen was het ook een groot succes. Vandaar hebben we opnieuw voor deze opzet hebben gekozen”.

Wat is het script van de film?

Er is ingebroken op school en de eindtoetsen zijn gestolen. De directrice is ontdaan en schakelt de politie in. Of de toetsen worden teruggevonden en of de boeven worden gepakt, dat zal duidelijk worden als de film in de laatste schoolweek zal worden vertoond in restaurant  het Sterrebos in Beuningen”.

Het belooft spannend te worden!

afbeelding van Henri Schuite

Door: Henri Schuite