Gijs Evers eerste kinderburgemeester in Losser

Gijs Evers eerste kinderburgemeester in Losser

Vandaag is Gijs Evers van de Meester Snelschool gekozen tot kinderburgemeester van de gemeente Losser. Na een spannende verkiezing is hij de allereerste kinderburgemeester van onze gemeente. 

Twee weken geleden waren op de basisscholen in onze gemeente de verkiezingen voor de kindergemeenteraad. Uit elke klas werd één iemand gekozen om de rest in de raad te vertegenwoordigen. Vandaag kozen de kinderen uit de raad de kinderburgemeester uit hun midden in ’t Lossers hoes.

De kinderen werden vandaag feestelijk welkom geheten door burgemeester Cia Kroon. Burgemeester Kroon: ‘De kinderen uit de kindergemeenteraad gaan een nieuwe, hele speciale rol vervullen in onze gemeente. Zij vertegenwoordigen de kinderen van de gemeente. Zo kunnen zij nu ook hun stem laten horen. De kinderburgemeester heeft nog een extra speciale rol. Hij gaat de raad voorzitten en zo nu en dan met het college mee om de kinderen te vertegenwoordigen. Wij zijn als gemeentebestuur heel blij met de kindergemeenteraad en zijn erg benieuwd naar hun nieuwe, verfrissende ideeën.’

Installatie en vervolg

8 november worden de kinderburgemeester en -gemeenteraad feestelijk geïnstalleerd. Daarna gaat de kindergemeenteraad aan de slag met wensen en ideeën die de basisscholen hebben ingediend. Tijdens de kindergemeenteraadsvergaderingen werken de kinderen de ideeën uit. Die worden vervolgens met het college en de gemeenteraad verder verkend en uitgewerkt.

Onze kindergemeenteraad bestaat uit:

 • Gijs Evers (kinderburgemeester) van de Meester Snelschool, Losser
 • Isis de Leeuw van De Imenhof, Losser
 • Jade Hafkamp van De Verrekijker, Losser
 • Hugo Jansink van De Wegwijzer, Losser
 • Ilja Luttikhuis van Veldzijde, Losser
 • Eren Tan van Het Kompas, Overdinkel
 • Luca Horn van De Saller, Losser
 • Anne Oude Egbrink van de St. Plechelmusschool, De Lutte
 • Bentley Waage van Pax Christi, Overdinkel
 • Julian Kuipers van de Martinusschool, Losser
 • Tijn Smellink van de Mariaschool, Beuningen
Auteur: Nieuwsredactie Hallo Losser
Geplaatst in: Archief, Gemeente, Nieuws
Scroll naar boven
Ga naar de inhoud