Nieuws & Agenda

Gemeente Losser doet aangifte van illegale kap gemeentelijke houtwal

Afgelopen weekend heeft er vernieling plaatsgevonden aan een houtwal aan de Beerninksweg in Overdinkel. Het gaat hier om een gemeentelijke houtwal, waarbij volwassen bomen gekapt zijn en het hout ook meegenomen is. Onze gemeente staat bekend om haar groene, unieke landschap en daar horen onze houtwallen ook bij. De gemeente Losser doet aangifte van vernieling van de houtwal en diefstal van het hout. Samen met inwoners, ondernemers en bezoekers doen we er alles aan om het landschap van onze gemeente te behouden.

Wethouder Jaimi van Essen: “Daar passen dit soort activiteiten zeker niet bij. We hebben illegale kap vaker gezien in deze hoek van onze gemeente en nu gaat het ook nog eens om een gemeentelijke houtwal. Sommige bomen hebben zelfs een stamomtrek van ruim 2 meter en zijn dus bepalend voor ons landschap. Voor het kappen was geen vergunning afgegeven en zou ook geen kapvergunning worden afgegeven. De schade aan deze landschapsbepalende elementen moet worden hersteld. Naast het bestuursrechtelijke spoor willen we ook dat de overtreder wordt beboet.”

Vergunningplicht

Houtopstand met een stamomtrek van maximaal 100 centimeter, gemeten op 1.30 centimeter hoogte boven de grond, mag zonder vergunning worden gekapt, door de eigenaar van de houtopstand. Buiten de bebouwde kom moet er voor het kappen van een landschapselement, bijvoorbeeld een houtwal, altijd een omgevingsvergunning aangevraagd worden.

Afgelopen weekend heeft er vernieling plaatsgevonden aan een houtwal aan de Beerninksweg in Overdinkel. Het gaat hier om een gemeentelijke houtwal, waarbij volwassen bomen gekapt zijn en het hout ook meegenomen is. Onze gemeente staat bekend om haar groene, unieke landschap en daar horen onze houtwallen ook bij. De gemeente Losser doet aangifte van vernieling van de houtwal en diefstal van het hout. Samen met inwoners, ondernemers en bezoekers doen we er alles aan om het landschap van onze gemeente te behouden.

Wethouder Jaimi van Essen: “Daar passen dit soort activiteiten zeker niet bij. We hebben illegale kap vaker gezien in deze hoek van onze gemeente en nu gaat het ook nog eens om een gemeentelijke houtwal. Sommige bomen hebben zelfs een stamomtrek van ruim 2 meter en zijn dus bepalend voor ons landschap. Voor het kappen was geen vergunning afgegeven en zou ook geen kapvergunning worden afgegeven. De schade aan deze landschapsbepalende elementen moet worden hersteld. Naast het bestuursrechtelijke spoor willen we ook dat de overtreder wordt beboet.”

Vergunningplicht

Houtopstand met een stamomtrek van maximaal 100 centimeter, gemeten op 1.30 centimeter hoogte boven de grond, mag zonder vergunning worden gekapt, door de eigenaar van de houtopstand. Buiten de bebouwde kom moet er voor het kappen van een landschapselement, bijvoorbeeld een houtwal, altijd een omgevingsvergunning aangevraagd worden.

afbeelding van Nieuwsredactie Hallo Losser

Door: Nieuwsredactie Hallo Losser