Nieuws & Agenda

Betere concentratie op Daltonschool de Wegwijzer door groen schoolplein

Voor wie er de laatste tijd langs Daltonschool de Wegwijzer is gefietst kan het niet zijn ontgaan: de schoolomgeving is omgetoverd tot een groen speelveld! Een tijd geleden inmiddels is het voetbalveld gerealiseerd met daarbij een tribune waar kinderen lekker kunnen zitten. Ook na schooltijd wordt hier graag gespeeld door kinderen. Dit voetbalveld is tot stand gekomen met financiële steun van het Rabobank Coöperatiefonds en een incidentele bijdrage van de gemeente Losser.

Naast de school is een prachtig toestel geplaatst en is door de gemeente een oase van groen aangelegd. Doordat er een hekwerk is geplaatst kunnen de kinderen daar veilig spelen, tijdens en na schooltijd. De school was heel erg blij met een bijdrage van het Twentse Noaberfonds om dit te realiseren.

“Dit merken we ook terug in de klas. Als de kinderen buiten lekker hebben gespeeld is hun hoofd leeg gemaakt en kunnen ze zich daarna in de klas beter concentreren op hun werk. “ aldus projectleider groen speelplein en leerkracht Mienke Gosselt. “We willen de kinderen laten leren van de natuur om zich heen en hebben al veel leuke projecten uitgevoerd op ons plein. Zo hebben we in November bloembollen gepoot, hebben we wintervogels gespot en zijn we op pad geweest met een echte trashpacker, op zoek naar zwerfafval. We hopen zo een bijdrage te leveren aan de biodiversiteit en kinderen te leren hoe ze goed voor hun omgeving moeten zorgen. Een groot deel van ons ontwerp is inmiddels gerealiseerd, maar we hebben nog veel meer mooie plannen! We hopen in het voorjaar van start te kunnen gaan met het aanleggen van een moestuin, hiervoor zijn de moestuinbakken al aangelegd.

Heb je groene vingers en lijkt het je leuk om ons af en toe te helpen om deze groene oase te onderhouden, samen met onze leerlingen? Neem dan contact op met Mienke Gosselt mgosselt@skolo.nl

Benieuwd naar daltonschool De Wegwijzer? Op vrijdag 1 april is de school open van 9 tot 12 uur voor (nieuwe) ouders, hun familie en belangstellenden.

Voor wie er de laatste tijd langs Daltonschool de Wegwijzer is gefietst kan het niet zijn ontgaan: de schoolomgeving is omgetoverd tot een groen speelveld! Een tijd geleden inmiddels is het voetbalveld gerealiseerd met daarbij een tribune waar kinderen lekker kunnen zitten. Ook na schooltijd wordt hier graag gespeeld door kinderen. Dit voetbalveld is tot stand gekomen met financiële steun van het Rabobank Coöperatiefonds en een incidentele bijdrage van de gemeente Losser.

Naast de school is een prachtig toestel geplaatst en is door de gemeente een oase van groen aangelegd. Doordat er een hekwerk is geplaatst kunnen de kinderen daar veilig spelen, tijdens en na schooltijd. De school was heel erg blij met een bijdrage van het Twentse Noaberfonds om dit te realiseren.

“Dit merken we ook terug in de klas. Als de kinderen buiten lekker hebben gespeeld is hun hoofd leeg gemaakt en kunnen ze zich daarna in de klas beter concentreren op hun werk. “ aldus projectleider groen speelplein en leerkracht Mienke Gosselt. “We willen de kinderen laten leren van de natuur om zich heen en hebben al veel leuke projecten uitgevoerd op ons plein. Zo hebben we in November bloembollen gepoot, hebben we wintervogels gespot en zijn we op pad geweest met een echte trashpacker, op zoek naar zwerfafval. We hopen zo een bijdrage te leveren aan de biodiversiteit en kinderen te leren hoe ze goed voor hun omgeving moeten zorgen. Een groot deel van ons ontwerp is inmiddels gerealiseerd, maar we hebben nog veel meer mooie plannen! We hopen in het voorjaar van start te kunnen gaan met het aanleggen van een moestuin, hiervoor zijn de moestuinbakken al aangelegd.

Heb je groene vingers en lijkt het je leuk om ons af en toe te helpen om deze groene oase te onderhouden, samen met onze leerlingen? Neem dan contact op met Mienke Gosselt mgosselt@skolo.nl

Benieuwd naar daltonschool De Wegwijzer? Op vrijdag 1 april is de school open van 9 tot 12 uur voor (nieuwe) ouders, hun familie en belangstellenden.

afbeelding van Nieuwsredactie Hallo Losser

Door: Nieuwsredactie Hallo Losser