Nieuws & Agenda

Gemeente Losser doet mee aan Orange the World 2021

Ook dit jaar zegt gemeente Losser NEE tegen geweld tegen vrouwen en sluit de gemeente zich wederom aan bij de internationale campagne Orange the World. Daarom kleuren vanaf 25 november ’t Trefhuus in Overdinkel en ’t Lossers Hoes in Losser oranje. Wereldwijd krijgt één op de drie vrouwen te maken met geweld. In Nederland is dat zelfs 45% van de vrouwen en meisjes. Om daar aandacht voor te vragen is 25 november door de Verenigde Naties benoemd als de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen.

Wethouder Anja Prins: “Vorig jaar hebben we ’t Lossers Hoes oranje verlicht. Dit jaar willen we deze campagne nog meer aandacht geven in onze gemeente. Daarom hebben we ervoor gekozen om ook in een van onze andere kerkdorpen een gebouw oranje te laten kleuren. Dit jaar hebben we voor Overdinkel gekozen. Zo vragen we samen, 16 dagen lang, nog meer aandacht voor Orange the World en het voorkomen van geweld tegen vrouwen en meisjes.

Samen met Dijonne Poorthuis en Sangita Khadka, inwoonsters van de gemeente Losser, gaf wethouder Prins vanavond bij ’t Trefhuus in Overdinkel het startsein voor de lokale bijdrage aan deze internationale campagne. 16 dagen lang kleuren ’t Trefhuus in Overdinkel en ’t Lossers Hoes in Losser oranje.

Sangita Khadka, Soroptimist/Young Feminist, “Dit soort campagnes zijn cruciaal omdat ze de aandacht vestigen op het probleem van geweld tegen vrouwen en meisjes. Het zijn momenten om iedereen bewust te maken van wat er moet veranderen om dit geweld te voorkomen. Internationaal, nationaal, maar juist ook lokaal. Laten we ons het hele jaar door blijven inspannen om dit geweld te voorkomen en het de wereld uit te helpen.”

In de gemeente Losser en in de rest van Twente zijn er verschillende organisaties die een bijdrage leveren aan het voorkomen en oplossen van dit geweld. Het Kenniscentrum Mensenhandel Twente is een van deze organisaties. Dijonne Poorthuis legt uit waarom zij als inwoonster en als medewerker van het Kenniscentrum hierbij betrokken is: “Ik vind het belangrijk om aandacht te vragen voor dit ernstige thema. Ook hier in Twente zijn er vrouwen en meisjes die dagelijks moeten leven met geweld. Er is sprake van mensenhandel als vrouwen onder dwang dingen moeten doen waar iemand anders aan verdient. Bij het Kenniscentrum proberen we deze meisjes en vrouwen te helpen. Maar ook mensen, uit de omgeving van deze meisjes en vrouwen, die zich zorgen maken kunnen bij ons terecht.

Thema: Iedereen kan helpen geweld te voorkomen
In 2021 is het thema van de campagne in Nederland preventie. De nadruk bij de aanpak van geweld ligt vaak op signalering, melding en hulpverlening. Deze zaken zijn van cruciaal belang, maar we moeten ook meer gaan investeren in het voorkomen van geweld door het bij de wortels aan te pakken. “Iedereen kan een bijdrage leveren aan het voorkomen van geweld. Als toeschouwer, hulpverlener, buur, ouder, collega, slachtoffer en zelfs als pleger. In elke buurt, in alle sociale lagen, in alle leeftijdsgroepen, in elke geloofsgemeenschap. Belangrijk is daarbij dat we niet alleen vrouwen en meisjes, maar ook nadrukkelijk mannen en jongens willen betrekken.” aldus Wethouder Prins.

Loop je vast in je thuissituatie? Of denk je dat van iemand?
Bel de gemeente Losser, afdeling Werk, Inkomen, Jeugd en Zorg (WIJZ) op 053-537 7400.

Voel je je niet veilig thuis? Of denk je dat van iemand anders? Bel Veilig Thuis Twente op 0800-2000.

Actieperspectief: Ik ben #medestander
Tijdens de Orange the World campagne willen we iedereen uitnodigen om onderdeel van de oplossing te worden en zich medestander in de strijd tegen geweld te verklaren. Dit kan door het ondertekenen van de #medestanderpledge op orangetheworld.nl. Hiermee geeft de ondertekenaar aan dat hij/zij zich wil inzetten om geweld tegen vrouwen en meisjes te bestrijden, als vrouw of man, als professional of omstander, als vriend, buur of collega.

Ook dit jaar zegt gemeente Losser NEE tegen geweld tegen vrouwen en sluit de gemeente zich wederom aan bij de internationale campagne Orange the World. Daarom kleuren vanaf 25 november ’t Trefhuus in Overdinkel en ’t Lossers Hoes in Losser oranje. Wereldwijd krijgt één op de drie vrouwen te maken met geweld. In Nederland is dat zelfs 45% van de vrouwen en meisjes. Om daar aandacht voor te vragen is 25 november door de Verenigde Naties benoemd als de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen.

Wethouder Anja Prins: “Vorig jaar hebben we ’t Lossers Hoes oranje verlicht. Dit jaar willen we deze campagne nog meer aandacht geven in onze gemeente. Daarom hebben we ervoor gekozen om ook in een van onze andere kerkdorpen een gebouw oranje te laten kleuren. Dit jaar hebben we voor Overdinkel gekozen. Zo vragen we samen, 16 dagen lang, nog meer aandacht voor Orange the World en het voorkomen van geweld tegen vrouwen en meisjes.

Samen met Dijonne Poorthuis en Sangita Khadka, inwoonsters van de gemeente Losser, gaf wethouder Prins vanavond bij ’t Trefhuus in Overdinkel het startsein voor de lokale bijdrage aan deze internationale campagne. 16 dagen lang kleuren ’t Trefhuus in Overdinkel en ’t Lossers Hoes in Losser oranje.

Sangita Khadka, Soroptimist/Young Feminist, “Dit soort campagnes zijn cruciaal omdat ze de aandacht vestigen op het probleem van geweld tegen vrouwen en meisjes. Het zijn momenten om iedereen bewust te maken van wat er moet veranderen om dit geweld te voorkomen. Internationaal, nationaal, maar juist ook lokaal. Laten we ons het hele jaar door blijven inspannen om dit geweld te voorkomen en het de wereld uit te helpen.”

In de gemeente Losser en in de rest van Twente zijn er verschillende organisaties die een bijdrage leveren aan het voorkomen en oplossen van dit geweld. Het Kenniscentrum Mensenhandel Twente is een van deze organisaties. Dijonne Poorthuis legt uit waarom zij als inwoonster en als medewerker van het Kenniscentrum hierbij betrokken is: “Ik vind het belangrijk om aandacht te vragen voor dit ernstige thema. Ook hier in Twente zijn er vrouwen en meisjes die dagelijks moeten leven met geweld. Er is sprake van mensenhandel als vrouwen onder dwang dingen moeten doen waar iemand anders aan verdient. Bij het Kenniscentrum proberen we deze meisjes en vrouwen te helpen. Maar ook mensen, uit de omgeving van deze meisjes en vrouwen, die zich zorgen maken kunnen bij ons terecht.

Thema: Iedereen kan helpen geweld te voorkomen
In 2021 is het thema van de campagne in Nederland preventie. De nadruk bij de aanpak van geweld ligt vaak op signalering, melding en hulpverlening. Deze zaken zijn van cruciaal belang, maar we moeten ook meer gaan investeren in het voorkomen van geweld door het bij de wortels aan te pakken. “Iedereen kan een bijdrage leveren aan het voorkomen van geweld. Als toeschouwer, hulpverlener, buur, ouder, collega, slachtoffer en zelfs als pleger. In elke buurt, in alle sociale lagen, in alle leeftijdsgroepen, in elke geloofsgemeenschap. Belangrijk is daarbij dat we niet alleen vrouwen en meisjes, maar ook nadrukkelijk mannen en jongens willen betrekken.” aldus Wethouder Prins.

Loop je vast in je thuissituatie? Of denk je dat van iemand?
Bel de gemeente Losser, afdeling Werk, Inkomen, Jeugd en Zorg (WIJZ) op 053-537 7400.

Voel je je niet veilig thuis? Of denk je dat van iemand anders? Bel Veilig Thuis Twente op 0800-2000.

Actieperspectief: Ik ben #medestander
Tijdens de Orange the World campagne willen we iedereen uitnodigen om onderdeel van de oplossing te worden en zich medestander in de strijd tegen geweld te verklaren. Dit kan door het ondertekenen van de #medestanderpledge op orangetheworld.nl. Hiermee geeft de ondertekenaar aan dat hij/zij zich wil inzetten om geweld tegen vrouwen en meisjes te bestrijden, als vrouw of man, als professional of omstander, als vriend, buur of collega.

afbeelding van Nieuwsredactie Hallo Losser

Door: Nieuwsredactie Hallo Losser