Nieuws & Agenda

De midwinterhoorn klinkt weer in Losser

Het is weer advent. En dat betekent dat de warme klanken van de midwinterhoorn weer over het Twentse land klinken.

Zo ook in Losser waar de Adventbloazers zich zondagavond verzamelden om het blaasseizoen te openen. De parkeerplaats bij de Maria Geboorte kerk was op deze eerste adventszondag het toneel van de bijeenkomst, waarbij de leden een ode brachten aan de overleden leden Gerard Agten en Theo Hesselink.

Vanwege de coronaperikelen verdeelden de bloazers zich in groepjes van twee op het kerkhof en blies men om beurten de “oale roop”. Mede door het heldere en vriezende  weer klonken de hoorns nog mooier.

Populariteit midwinterhoorn traditie neem toe

Steeds meer jongeren voelen zich aangetrokken tot de oude traditie. Voorman Paul Wigger van de Adventsbloazers licht toe: “We zijn erg blij met de jonge aanwas bij onze vereniging die inmiddels al 60 jaar bestaat. Zo kunnen we jonge leden leren hoe je een midwinterhoorn maakt en kunnen ze hun eigen gemaakte hoorn behouden en er natuurlijk op spelen. We hebben op dit moment zo’n 30 actieve blazers waarvan de helft bestaat uit jongeren”.

 Vanwege het coronavirus moeten we bij het blazen rekening houden met elkaar. Zo blazen we nooit in elkaars richting en staan we met niet meer dan twee blazers bij elkaar, aldus Paul.

Geen wedstrijden maar wel demonstraties

De traditionele wedstrijden tussen de vele midwinterhoornblazers in Twente gaan dit jaar niet door. Wel zullen de Adventbloazers elke vrijdagavond te horen zijn bij de waterput bij restaurant de Oude Apotheek en ook op de boerenmarkt op zaterdag 19 december en de dag erna op de koopzondag.

Kay Speerstra is een van de jongste leden en hij is natuurlijk van de partij alhoewel de grote hoorn af en toe wel wat zwaar wordt.

 

 

Het is weer advent. En dat betekent dat de warme klanken van de midwinterhoorn weer over het Twentse land klinken.

Zo ook in Losser waar de Adventbloazers zich zondagavond verzamelden om het blaasseizoen te openen. De parkeerplaats bij de Maria Geboorte kerk was op deze eerste adventszondag het toneel van de bijeenkomst, waarbij de leden een ode brachten aan de overleden leden Gerard Agten en Theo Hesselink.

Vanwege de coronaperikelen verdeelden de bloazers zich in groepjes van twee op het kerkhof en blies men om beurten de “oale roop”. Mede door het heldere en vriezende  weer klonken de hoorns nog mooier.

Populariteit midwinterhoorn traditie neem toe

Steeds meer jongeren voelen zich aangetrokken tot de oude traditie. Voorman Paul Wigger van de Adventsbloazers licht toe: “We zijn erg blij met de jonge aanwas bij onze vereniging die inmiddels al 60 jaar bestaat. Zo kunnen we jonge leden leren hoe je een midwinterhoorn maakt en kunnen ze hun eigen gemaakte hoorn behouden en er natuurlijk op spelen. We hebben op dit moment zo’n 30 actieve blazers waarvan de helft bestaat uit jongeren”.

 Vanwege het coronavirus moeten we bij het blazen rekening houden met elkaar. Zo blazen we nooit in elkaars richting en staan we met niet meer dan twee blazers bij elkaar, aldus Paul.

Geen wedstrijden maar wel demonstraties

De traditionele wedstrijden tussen de vele midwinterhoornblazers in Twente gaan dit jaar niet door. Wel zullen de Adventbloazers elke vrijdagavond te horen zijn bij de waterput bij restaurant de Oude Apotheek en ook op de boerenmarkt op zaterdag 19 december en de dag erna op de koopzondag.

Kay Speerstra is een van de jongste leden en hij is natuurlijk van de partij alhoewel de grote hoorn af en toe wel wat zwaar wordt.

 

 

afbeelding van Henri Schuite

Door: Henri Schuite