Nieuws & Agenda

Lion King the Musical in Losser

Op het Carmelcollege Twente aan de Oranjestraat in Losser wordt 7 keer Lion King de Musical gespeeld. Ruim 30 leerlingen uit verschillende niveaus en leerjaren van het Carmel voeren de musical op en zijn al maanden aan het repeteren.

Niet alleen de leerlingen die de musical uitvoeren doen mee. Alle leerlingen van het Carmel zijn op de een of andere manier bij de musical betrokken. Er zijn leerlingen die assisteren met geluid en licht tijdens de voornstellingen. Er zijn leerlingen die met het vak Nederlands posters en de entreekaartjes hebben ontworpen. De techneuten zorgen voor een goed verankerd podium. Er zijn leerlingen die het decor maken. Kortom de hele school draagt effectief bij aan het slagen van de musical. De klassen 8 van de basisscholen in Overdinkel en Losser komen ook naar de musical kijken.

Lion King the Musical in Losser

Bijzonder leuk project

“Het is een bijzonder leuk project.”: zegt Norbert Bruins, docent muziek/cultureel kunstzinnige vorming. “We hebben op het Carmel in het verleden vaker musicals opgevoerd. Omdat een musical een kostbare aangelegenheid is, kregen we destijds subsidie van de provincie. Zeven jaar geleden gingen de geldstromen anders lopen en kwamen wij niet meer in aanmerking. Gelukkig hebben we een nieuwe manier van financieren ontdekt met onder andere sponsoren die een deel van de kosten voor hun rekening nemen. Omdat ik in verleden de musicals produceerde met de medewerking van Ruth van der Kloor, wat bijzonder goed beviel, heb ik haar weer gevraagd om haar medewerking te verlenen. Het dynamische koor IntOmusic uit Losser ondersteunt de musical. Dit om de culturele samenwerking ook binnen ons dorp een accent te kunnen geven. Kunst en cultuur verbindt!”

Ruth van der Kloor

“Ik ben graag op de uitnodiging van Norbert ingegaan om weer mee te werken aan een musical op het Twentse Carmelcollege.”: zegt Ruth van der Kloor, regisseur jeugdtheater en directeur bij

Popzangpraktijk Soul, Voice and Spirit. “Norbert en ik kennen elkaar uit de muziekwereld. We hebben samen in dezelfde band gespeeld. Ook hebben we samen gewerkt aan verschillende musicals op het Carmencollege. Een prettige en sfeervolle samenwerking met een educatief karakter voor de leerlingen. Het is hard werken voor ons en de leerlingen, maar het is zeker de moeite waard om met z’n allen aan zo’n prachtige musical gestalte te geven.”

Musical

The Lion King is een musical gebaseerd op de tekenfilm The Lion King uit 1994. De musical is geregisseerd door Julie Taymor, met in de hoofdrollen acteurs (gehuld in dierenkostuums), en grote marionettenpoppen. De musical ging in 1997 op Broadway in première en kwam in 2004 naar Nederland. Het beroemde duo Elton John en Tim Rice verzorgde samen met de Zuid-Afrikaanse componist Lebo M de muziek en liedteksten voor The Lion King, waaronder de hits Can You Feel the Love Tonight, Hakuna Matata en Circle of Life.

Lion King the Musical in Losser

Wanneer

De voorstellingen vinden plaats op 18 en 19 maart plaats in de tot jungle omgebouwde hal van het Carmelcollege. De einduitvoering op 19 maart, aanvang 19.30 uur, kan bezocht worden door ouders/verzorgers, buurtbewoners en andere belangstellenden. Een kaart, bij de ingang verkrijgbaar, kost slechts € 4.50. Deze avond zal ook RTV Losser aanwezig zijn om mooie opnames te maken en hiervan een compilatie te maken. 

Sponsoren

HPL verleent medewerking met professioneel licht en geluid. Jumbo de Jong Losser zorgt drie dagen voor de lunch van het hele team. Evenementenverhuur Twente levert een aantal planten om de hal te veranderen in jungle-achtige sfeer. Verder zal ook het jongerenpastoraat haar medewerking verlenen door het beschikbaar stellen van headsets microfoons.

De foto’s zijn tijdens één van de repetities gemaakt.

Op het Carmelcollege Twente aan de Oranjestraat in Losser wordt 7 keer Lion King de Musical gespeeld. Ruim 30 leerlingen uit verschillende niveaus en leerjaren van het Carmel voeren de musical op en zijn al maanden aan het repeteren.

Niet alleen de leerlingen die de musical uitvoeren doen mee. Alle leerlingen van het Carmel zijn op de een of andere manier bij de musical betrokken. Er zijn leerlingen die assisteren met geluid en licht tijdens de voornstellingen. Er zijn leerlingen die met het vak Nederlands posters en de entreekaartjes hebben ontworpen. De techneuten zorgen voor een goed verankerd podium. Er zijn leerlingen die het decor maken. Kortom de hele school draagt effectief bij aan het slagen van de musical. De klassen 8 van de basisscholen in Overdinkel en Losser komen ook naar de musical kijken.

Lion King the Musical in Losser

Bijzonder leuk project

“Het is een bijzonder leuk project.”: zegt Norbert Bruins, docent muziek/cultureel kunstzinnige vorming. “We hebben op het Carmel in het verleden vaker musicals opgevoerd. Omdat een musical een kostbare aangelegenheid is, kregen we destijds subsidie van de provincie. Zeven jaar geleden gingen de geldstromen anders lopen en kwamen wij niet meer in aanmerking. Gelukkig hebben we een nieuwe manier van financieren ontdekt met onder andere sponsoren die een deel van de kosten voor hun rekening nemen. Omdat ik in verleden de musicals produceerde met de medewerking van Ruth van der Kloor, wat bijzonder goed beviel, heb ik haar weer gevraagd om haar medewerking te verlenen. Het dynamische koor IntOmusic uit Losser ondersteunt de musical. Dit om de culturele samenwerking ook binnen ons dorp een accent te kunnen geven. Kunst en cultuur verbindt!”

Ruth van der Kloor

“Ik ben graag op de uitnodiging van Norbert ingegaan om weer mee te werken aan een musical op het Twentse Carmelcollege.”: zegt Ruth van der Kloor, regisseur jeugdtheater en directeur bij

Popzangpraktijk Soul, Voice and Spirit. “Norbert en ik kennen elkaar uit de muziekwereld. We hebben samen in dezelfde band gespeeld. Ook hebben we samen gewerkt aan verschillende musicals op het Carmencollege. Een prettige en sfeervolle samenwerking met een educatief karakter voor de leerlingen. Het is hard werken voor ons en de leerlingen, maar het is zeker de moeite waard om met z’n allen aan zo’n prachtige musical gestalte te geven.”

Musical

The Lion King is een musical gebaseerd op de tekenfilm The Lion King uit 1994. De musical is geregisseerd door Julie Taymor, met in de hoofdrollen acteurs (gehuld in dierenkostuums), en grote marionettenpoppen. De musical ging in 1997 op Broadway in première en kwam in 2004 naar Nederland. Het beroemde duo Elton John en Tim Rice verzorgde samen met de Zuid-Afrikaanse componist Lebo M de muziek en liedteksten voor The Lion King, waaronder de hits Can You Feel the Love Tonight, Hakuna Matata en Circle of Life.

Lion King the Musical in Losser

Wanneer

De voorstellingen vinden plaats op 18 en 19 maart plaats in de tot jungle omgebouwde hal van het Carmelcollege. De einduitvoering op 19 maart, aanvang 19.30 uur, kan bezocht worden door ouders/verzorgers, buurtbewoners en andere belangstellenden. Een kaart, bij de ingang verkrijgbaar, kost slechts € 4.50. Deze avond zal ook RTV Losser aanwezig zijn om mooie opnames te maken en hiervan een compilatie te maken. 

Sponsoren

HPL verleent medewerking met professioneel licht en geluid. Jumbo de Jong Losser zorgt drie dagen voor de lunch van het hele team. Evenementenverhuur Twente levert een aantal planten om de hal te veranderen in jungle-achtige sfeer. Verder zal ook het jongerenpastoraat haar medewerking verlenen door het beschikbaar stellen van headsets microfoons.

De foto’s zijn tijdens één van de repetities gemaakt.

afbeelding van Sietse Smit

Door: Sietse Smit

Redacteur, schrijver en regisseur.