Nieuws & Agenda

Gerardus Majellapark is zo mooi

Als er een plaats in de gemeente Losser is die veel meer aandacht verdient dan tot nu toe, is het wel het Gerardus Majella Park in Overdinkel.

Gelegen tussen de kerk en de aula aan de Hoofdstraat in Overdinkel valt de aanwezigheid van het park nauwelijks op en dat is wellicht de reden dat veel inwoners van de gemeente Losser geen notie hebben van de schoonheid van dit park.

Geschiedenis

Het Gerardus Majella Park heeft een lange geschiedenis.  Sinds begin vorige eeuw was het een afgesloten gebied. Hier vonden religieuze vieringen plaats en één keer per jaar was er de grote Gerardus Majella bedevaart, die in het verleden duizenden pelgrims trok. In der loop der jaren is het park voor het publiek opengesteld en trekt het veel toeristen mede omdat het park deel uit maakt van het fietsknooppunten- en wandelnetwerk Twente.Het park is eigendom van de R.K. Kerk heeft  natuurlijk een rituele en religieuze  uitstraling, maar biedt ook de mogelijkheid  voor recreatief gebruik.

Onderhoud

Dat het park voor dit gebruik moet worden onderhouden  spreekt vanzelf. Daarvoor is destijds door Gerard Otto de “Heideploeg” opgericht. Gerard vertelt: “Het onderhoud van het park werd tot 2000 door de gemeente Losser gedaan. Toen vond men echter dat particuliere gronden onderhouden geen basistaak van de gemeente meer was. Ik heb toen als lid van het kerkbestuur de handschoen opgepakt en ben huis aan huis op zoek gegaan naar vrijwilligers die mee wilden helpen om het park in stand te houden en uit te breiden. Gelukkig maakte ons park in 2003 deel uit van de grote LAGA-manifestatie en kwam er een financiële injectie die we heel goed konden gebruiken. De vrijwilligersgroep die toen ontstond noemde zich de “Heideploeg”. Mede door bijdragen van de kerk, donateurs en sponsoren kunnen we tot op heden de kar blijven trekken”.

Verhoogde AOW-leeftijd speelt ons parten.

Heideploeg-voorzitter Jan Nijhuis vult aan: “Onze ploeg bestaat hoofdzakelijk uit 60-plussers. Nu de mensen tot 67 jaar door moeten werken hebben we weinig nieuwe aanwas uit deze leeftijdsgroep. Duidelijk is dat we versterking nodig hebben en doe ik bij deze een oproep tot mensen die als vrijwilliger met ons willen samen werken”.

Wat is zo bijzonder aan het park?

Het park heeft een Labyrint met vele kunstwerken, een kruisweg in Twentse stijl,  het Brevierpad in de vorm van een vis  met kunstwerken, de Kiekschuur een prachtig stuk Afrikaans houtsnijwerk, dat in Rome heeft gehangen en door het Bisdom in 2003 tijdens de LAGA aan het park werd geschonken en natuurlijk prachtige wandelpaden.

Midwinterlicht

Op de zondag voor Kerst wordt in het park het Midwinterlicht festijn gehouden. Een sfeervol gebeuren waar honderden mensen bij elkaar komen om van de Kerstsfeer te genieten. Kinderen lopen dan met lampions door het bos en kunnen met de kerstman in de arrenslee een rondrit maken in het verlichte bos. Er zijn midwinterhoornblazers aanwezig en veel fakkels. Uiteraard wordt gezorgd voor een hapje en een drankje in een dan hopelijk winterse sfeer.

Gerardus processie

Elk jaar wordt op 16 oktober of de eerste zondag erna de Gerardus processie gehouden. Bij de hoofdpoort is dan een heuse kramerie opgebouwd waar men koffie, etenswaar en de welbekende “Gerardusboterkoek” kan kopen.

Door deze laatste activiteiten komt de Heideploeg aan de broodnodige financiële middelen om het park in stand te kunnen houden.Belangstellenden kunnen de leden van de Heideploeg elke maandag in het park ontmoeten tussen 08.30 en 16.00 uur, waarbij de aantekening dat om 09.00 uur en om 14.30 uur de koffie klaar staat. De keet van de Heideploeg staat midden in het park bij het grote grasveld.  De leden van de Heideploeg zullen U van harte welkom heten.

 

 

 

Als er een plaats in de gemeente Losser is die veel meer aandacht verdient dan tot nu toe, is het wel het Gerardus Majella Park in Overdinkel.

Gelegen tussen de kerk en de aula aan de Hoofdstraat in Overdinkel valt de aanwezigheid van het park nauwelijks op en dat is wellicht de reden dat veel inwoners van de gemeente Losser geen notie hebben van de schoonheid van dit park.

Geschiedenis

Het Gerardus Majella Park heeft een lange geschiedenis.  Sinds begin vorige eeuw was het een afgesloten gebied. Hier vonden religieuze vieringen plaats en één keer per jaar was er de grote Gerardus Majella bedevaart, die in het verleden duizenden pelgrims trok. In der loop der jaren is het park voor het publiek opengesteld en trekt het veel toeristen mede omdat het park deel uit maakt van het fietsknooppunten- en wandelnetwerk Twente.Het park is eigendom van de R.K. Kerk heeft  natuurlijk een rituele en religieuze  uitstraling, maar biedt ook de mogelijkheid  voor recreatief gebruik.

Onderhoud

Dat het park voor dit gebruik moet worden onderhouden  spreekt vanzelf. Daarvoor is destijds door Gerard Otto de “Heideploeg” opgericht. Gerard vertelt: “Het onderhoud van het park werd tot 2000 door de gemeente Losser gedaan. Toen vond men echter dat particuliere gronden onderhouden geen basistaak van de gemeente meer was. Ik heb toen als lid van het kerkbestuur de handschoen opgepakt en ben huis aan huis op zoek gegaan naar vrijwilligers die mee wilden helpen om het park in stand te houden en uit te breiden. Gelukkig maakte ons park in 2003 deel uit van de grote LAGA-manifestatie en kwam er een financiële injectie die we heel goed konden gebruiken. De vrijwilligersgroep die toen ontstond noemde zich de “Heideploeg”. Mede door bijdragen van de kerk, donateurs en sponsoren kunnen we tot op heden de kar blijven trekken”.

Verhoogde AOW-leeftijd speelt ons parten.

Heideploeg-voorzitter Jan Nijhuis vult aan: “Onze ploeg bestaat hoofdzakelijk uit 60-plussers. Nu de mensen tot 67 jaar door moeten werken hebben we weinig nieuwe aanwas uit deze leeftijdsgroep. Duidelijk is dat we versterking nodig hebben en doe ik bij deze een oproep tot mensen die als vrijwilliger met ons willen samen werken”.

Wat is zo bijzonder aan het park?

Het park heeft een Labyrint met vele kunstwerken, een kruisweg in Twentse stijl,  het Brevierpad in de vorm van een vis  met kunstwerken, de Kiekschuur een prachtig stuk Afrikaans houtsnijwerk, dat in Rome heeft gehangen en door het Bisdom in 2003 tijdens de LAGA aan het park werd geschonken en natuurlijk prachtige wandelpaden.

Midwinterlicht

Op de zondag voor Kerst wordt in het park het Midwinterlicht festijn gehouden. Een sfeervol gebeuren waar honderden mensen bij elkaar komen om van de Kerstsfeer te genieten. Kinderen lopen dan met lampions door het bos en kunnen met de kerstman in de arrenslee een rondrit maken in het verlichte bos. Er zijn midwinterhoornblazers aanwezig en veel fakkels. Uiteraard wordt gezorgd voor een hapje en een drankje in een dan hopelijk winterse sfeer.

Gerardus processie

Elk jaar wordt op 16 oktober of de eerste zondag erna de Gerardus processie gehouden. Bij de hoofdpoort is dan een heuse kramerie opgebouwd waar men koffie, etenswaar en de welbekende “Gerardusboterkoek” kan kopen.

Door deze laatste activiteiten komt de Heideploeg aan de broodnodige financiële middelen om het park in stand te kunnen houden.Belangstellenden kunnen de leden van de Heideploeg elke maandag in het park ontmoeten tussen 08.30 en 16.00 uur, waarbij de aantekening dat om 09.00 uur en om 14.30 uur de koffie klaar staat. De keet van de Heideploeg staat midden in het park bij het grote grasveld.  De leden van de Heideploeg zullen U van harte welkom heten.

 

 

 

afbeelding van Henri Schuite

Door: Henri Schuite