Nieuws & Agenda

Praat mee over het thema smokkelen

Overdinkel laat zich steeds beter zien als Smokkeldorp. We hebben al veel met het thema gedaan en zetten er steeds meer op in. In aansluiting daarop nodigen we u van harte uit om aan te schuiven tijdens twee bewonersavonden in ’t Trefhuus in Overdinkel en wel op 5 juni en 11 september 2019

We hebben Landschap Overijssel uitgenodigd om met hun onderzoeksmethodiek iets te vertellen over de landschapsgeschiedenis van onze kerkdorpen en linken te leggen met het smokkelthema.

De eerste avond op 5 juni gaan we in op vragen als: Wat is de historische ontwikkeling van het landschap in de gemeente Losser? Hoe zitten de oorspronkelijke buurtschapsgrenzen van onze dorpen en buurtschappen in elkaar? Wat is typisch en karakteristiek voor het gebied? Wat is de link tussen ons landschap en het smokkelthema?

Programma 5 juni

 • 19.15 uur: ontvangst met koffie en thee
 • 19.30 uur: welkom en korte terug- en vooruitblik op het smokkelthema
 • 19.45 uur: presentatie over de landschapsgeschiedenis van de gemeente Losser door Martijn Horst van Landschap Overijssel
 • 20.45 uur: pauze
 • 21.00 uur: eigen (landschaps- en smokkel)verhalen en plekken uitkiezen
 • 21.30 uur: afsluiting

Interesse? Meld u dan aan via touristinfo@smokkeldorp.nl of online op www.vvvdeluttelosser.nl (graag uiterlijk voor 29 mei).

Op 11 september zal een vervolgbijeenkomst plaatsvinden. Dan gaan we het veld in, naar de plekken die wij samen op 5 juni hebben uitgekozen. Per plek vertelt een ambassadeur, of Landschap Overijssel een (smokkel)verhaal en zoeken we daar de context bij vanuit het landschap. Een inschrijfformulier daarvoor is aanwezig tijdens de bijeenkomst van 5 juni. 

 

Locatie: 

't Trefhuus in Overdinkel 

Organisatie: 
VVV Tourist Info Smokkeldorp Overdinkel

Overdinkel laat zich steeds beter zien als Smokkeldorp. We hebben al veel met het thema gedaan en zetten er steeds meer op in. In aansluiting daarop nodigen we u van harte uit om aan te schuiven tijdens twee bewonersavonden in ’t Trefhuus in Overdinkel en wel op 5 juni en 11 september 2019

We hebben Landschap Overijssel uitgenodigd om met hun onderzoeksmethodiek iets te vertellen over de landschapsgeschiedenis van onze kerkdorpen en linken te leggen met het smokkelthema.

De eerste avond op 5 juni gaan we in op vragen als: Wat is de historische ontwikkeling van het landschap in de gemeente Losser? Hoe zitten de oorspronkelijke buurtschapsgrenzen van onze dorpen en buurtschappen in elkaar? Wat is typisch en karakteristiek voor het gebied? Wat is de link tussen ons landschap en het smokkelthema?

Programma 5 juni

 • 19.15 uur: ontvangst met koffie en thee
 • 19.30 uur: welkom en korte terug- en vooruitblik op het smokkelthema
 • 19.45 uur: presentatie over de landschapsgeschiedenis van de gemeente Losser door Martijn Horst van Landschap Overijssel
 • 20.45 uur: pauze
 • 21.00 uur: eigen (landschaps- en smokkel)verhalen en plekken uitkiezen
 • 21.30 uur: afsluiting

Interesse? Meld u dan aan via touristinfo@smokkeldorp.nl of online op www.vvvdeluttelosser.nl (graag uiterlijk voor 29 mei).

Op 11 september zal een vervolgbijeenkomst plaatsvinden. Dan gaan we het veld in, naar de plekken die wij samen op 5 juni hebben uitgekozen. Per plek vertelt een ambassadeur, of Landschap Overijssel een (smokkel)verhaal en zoeken we daar de context bij vanuit het landschap. Een inschrijfformulier daarvoor is aanwezig tijdens de bijeenkomst van 5 juni. 

 

afbeelding van Marion Poorthuis

Door: Marion Poorthuis